Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupie Renault MEgane II 1.9 Dci 120km do 13500zł??


pamel

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko o opinie, bo na zdjęciach mało widać - niska rozdziałka. Pierwsza, niebieska to ciężko ocenić. Mało zdjęć, nie ma fotek środka. Bardzo niski przebieg (ok. 11 tys. rocznie), powinna mieć jeszcze oryginalne opony, świeże wnętrze.

 

Druga, biała - na zdjęciu nr 4 (tylna klapa) widać nierówność pomiędzy dolną krawędzią klapy a błotnikiem. Nie pisze, że bezwypadkowa, więc wszystko ok. Na zdjęciu z zegarami świeci się jakaś kontrolka pod wskaźnikiem paliwa, może ktoś podpowie od czego, bo mi się nie kojarzy teraz.

 

W ostatniej, czarnej, zwróciłbym uwagę na hak - silnik 1.4 i ciąganie ciężarów to nie dobre połączenie. Auto pięknie wypicowane do sprzedaży. Jeśli ma jakieś wady, to prawdopodobnie zostały ukryte. Zastanawiam się, czy fotel kierowcy nie był szyty (poducha).

 

Ogólnie to po zdjęciach z najlepszego auta można zrobić szrota i odwrotnie. Bierz VIN od sprzedawców i jak masz dobrą gadkę, to dzwoń lub idź do salonu, może przy odrobinie szczęścia dowiesz się czegoś o aucie. A tak to tylko jechać i oglądać. A, przed zakupem OBOWIĄZKOWY przegląd w ASO Renault. Diagnostyka, pomiar lakieru i komp. Jakieś 200-300 zł może uratować Ci te 13 kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz auto na dojazdy na uczelnię, to pewnie będą małe przebiegi, a Diesle tego nie lubią.

W takich pieniądzach zdecydowanie szukaj M1 PH2 benzyniaka.

Zapłacisz mniej za auto w dobrym stanie i zostaną Ci pieniądze na drobne naprawy i ubezpieczenie.

Pamiętaj, że nikt nie sprzedaje dobrego samochodu, zawsze jest coś do zrobienia.

Co do pierwszego auta, to musi być z nim coś nie tak, zerknij po ile chodzą egzemplarze z takim przebiegiem.

Drugie auto prawdopodobnie jest zakupione z floty samochodowej i tez bym nie wierzył w ten przebieg.

Przy trzecim aucie widnieje adnotacja cena + opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem:) a powiedzcie jak bym dozbierał do 15000zł to zmieni to coś ?? czy nadal nie warto się pakować w to?

A i mam pytanie do tych kart zamiast kluczyków czy to jest dobre według was? bo ja sie trochę boje że jak taka karta upadłą by mi to by mogła nie działać a wiem że nowa karta kosztuje koło 750 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro tak mówicie że lepiej dozbierać do tych 15000zł to chyba poczekam bo nie chce pakować sie w ciągłe naprawy itp.. ale jeszcze jedną kwestie chciałem poruszyć ta karta zamiast kluczyka co o niej sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta, czyli Hands Free jest świetnym wynalazkiem, teraz pakują to do aut wyższej klasy. O kartę się nie martw, to kawał solidnego plastiku. Z tego co wiem, to we wrocku ktoś sprowadza te karty poniżej 500 zł. A koszt kluczyka z zakkodowanym immobilaizerem wcale mały też nie jest.

 

Problemem są tylko padające przyciski zamykania w klamkach, poszukaj na forum, jest o tym obszerny temat. Naprawa prosta i tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki szafir51 uspokoiłeś mnie trochę bo miałem styczność z osobami które narzekały że padła im karta a nowa kosztuje 750zł a powiedz mi to polega na tym ze podchodząc samochód sam ją zauważa i otwiera sie automatycznie tak?? no i co z tym auytem czy kupie za 15000 już coś lepszego czy dalej nie będzie nic wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nic nie widać oprócz uszkodzonego zderzaka

ad.2 nie chce mi się wierzyć w przebieg, a poza tym jest przed opłatami

ad.3 wygląda ładnie, również autko przed opłatami.

ad4. tego to bym sobie odpuścił ze względu na te wgniecenie

ad.5 brakuje osłony plastikowej po lewej stronie, bardzo zakurzony silnik, przebieg podejrzany albo jeździł polnymi drogami, albo mi się zdaję albo przednia maska troche odstaje.

ad.6 coś było robione z przodu maska albo nie domknięta, albo źle spasowana, stawiam na to drugie i jeszcze lewy błotnik przy lampie też źle spasowany

ad.7 to chyba najuboższa wersja, manualna klima, elektryka szyb tylko przód, brak podłokietnika, styrane w środku i nie wiem po co zmieniona gałka drążka skrzyni biegów, albo zmienił bo miał ochotę, albo była strasznie zniszczona.

ale to tylko moje spostrzeżenia może ktoś więcej się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamel na początek radziłbym Tobie poczytać tematy w tym dziale o zakupie Megane II. Dużo rzeczy się dowiesz i będziesz potrafił sam przeprowadzić wstępną selekcję. Bo takie wstawianie każdego samochodu, który spełnia Twoje kryterium cenowe jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem że przed opłatami. a ile takie oplaty plus rejestracja kosztują?

 

[ Dodano: 2010-10-07, 18:18 ]

ale zanim ja przeczytam i naucze sie coś z tego to uwierz może szybciej ktoś będzie miał czas i oglądnie i powie co i jak. nie znam sie za bardzo na samochodach dlatego pisze na forum żeby mi ktoś życzliwy mógł pomóc

 

[ Dodano: 2010-10-07, 18:22 ]

baciuś, jesteś♥ pewny że 7 nie ma automatycznej klimy i tylko szyby z przodu elektryczne? bo mi sie wydaje inaczej

 

Panowie jednak mam do wydania 15000zł i jak myslicie da sie do tego kupie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!