Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana tłumika końcowego - czy ktoś przerab


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już samodzielnie wymieniał tłumik końcowy w Scenic II? Dużo z tym roboty? Z dialogsys'a wyczytałem, że cały układ wydechowy jest jednym elementem. Nie ma łączeń. Wymiana polega na przecięciu rury wydechowej, aby wymontowac dany element i potem połączenie w miejscu cięcia obejmami.

Łatwo jest przeciąć tą rurę? Jest dobre jest dojście do miejsca cięcia? Czym cieliście - zwykłą szlifierką kątową czy czymś innym?

Czy może lepiej dać do warsztatu - jaką cena za wymianę płaciliście?

Czy stosować tak jak w dialogsysie pisze - obejmy - czy może zespawać nowy tłumik do rury wydechowej?

I ostatnie pytanie: gdzie kupić i jaki (dobry) tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega wyczytał, że wydech jest w całości to tak będzie. U mnie w megance był w całości. Wyjęcie go wymagało przecięcia na dwie części. U mnie rozleciał się wylot ze środkowego tłumika, tylni już dojrzewał, więc wymieniłem cały. Wstawiony nowy wyglądał tak jak stary, ale już był w dwóch częściach. Ja wymieniałem w warsztacie (Górecki w Żorach) przy której jest hurtownia układów wydechowych i o ile pamiętam (bo było to sześć lat temu) to wymiana była w cenie tłumika. Spawania nie polecam lubi pękać. Jak kolega chce to robić sam, to radzę najpierw kupić nowy tłumik (i ewentualnie gumowe elementy zawieszenia, bo może i one będą wymagały wymiany) i przymiarce nowego wyznaczyć miejsce cięcia. Jeżeli układ nie ma w okolicach środkowej części podwieszenia lub podparcia to dobrze jest to zrobić. Ja takie podparcie zrobiłem w miejscu łączenia za katalizatorem (jest zdjęcie na forum). Proponuję również wywiercić otwory 3-4mm w najniższych punktach tłumika środkowego i tylnego dla spływu wykraplającej się w nich wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach moto można za ok 40zł kupić złączkę do wydechów, którą się skręca śrubami i jest szczelnie. Dzięki temu możesz uciąć stary tłumik tak, żeby podłączyć nowy bez spawania.

Bardzo często montaż jest w cenie, u nas jeszcze zabezpieczają spawy sprayem, żeby rdza za szybko wydechu nie zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stary temat - ale zacząłem to i skończę. Ostatecznie pojechałem na warsztat i okazało się, że pierdzenie wydechu to nie tłumik, a łączenie elastyczne. Wymiana wraz częścią - 360pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kolego Optima a wiesz może czy ten łącznik jest spawany, czy jakoś wciskany. Też czeka mnie wymiana tego elementu. Jeśli masz jakieś info odnośnie jakiej długości i średnicy jest ten łącznik to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie, czy wydechy Scenic'ów 1.6 ph I i ph II będą takie same? Na strone intercars niektóre tłumiki końcowe są kompatybilne do phI i ph II a inne nie. Jak to jest dokładnie?

Jeszcze jedno pytanie, czy wersje europejskie i angielskie maja takie same wydechy, czy inne?

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!