Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prędkościomierz w Scenicu 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Działa, ale po myciu nie działa. Myślę, że to czujnik lub jakieś inne ustrojstwo od ABS-ów (wiem, że z tąd idzie info o prędkości). Jak wyschnie to jest elegancko. Cała reszt jest OK.

Nie wiem gdzie szukać tego czegoś odpowiedzialnego za te himery prędkościomierza. Jeśli ktoś ma schematy elektryczne lub rozmieszczenie podzespołów elektrycznych w moim aucie, to będę wdzięczny za udostępnienie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewien, ale prędkość samochodu brana jest z czujnika umieszczonego w skrzyni biegów, a nie z czujnika ABS.

Czujnik ABS sprawdza jedynie czy kręcą się koła i przekazuje ta informację do komputera w chwili hamowania.

Na klubowym FTP-e masz w dziale Manuale schemat elektryczny do Scenica, czujnik ten ma numer 250 niestety nie ma dokładnego umiejscowienia tego elementu.

Jest natomiast schemat pokazujący gdzie umieszczony jest taki czujnik w automatycznej skrzyni biegów, w manualnej powinien być mniej więcej w tym samym miejscu.

Po za tym napisz jakie są objawy, bo stwierdzenie, że po myciu nie dział niewiele mówi.

Przypuszczam jednak, że problem będzie w połączeniach elektrycznych, przetarty kabel, luźna wtyczka i w to miejsce dostaje się woda, która fałszuje pomiar, zwiera do masy, albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pada deszcz albo wpadniesz w duza kaluze to tez przestaje dzialac? bo jak tylko od mycia to nie sadze ze to on... chyba ze masz na mysli myjnie automatyczna (najwiekszy wrog motoryzacji w owczej skorze, tylko reczne mycie!), ktora myje tez podwozie. jesl tak to moze strumien wody cos tam przestawia. a jesli w scenicu jest tak jak w MI to jest po lewej stronie skrzyni... Z4J3815C13 ciezko sie tam dostac :/ moj mechanik kladl sie na silniku i wsadzal cala reke gdzies miedzy silnik a kabine... powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!