Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kompatybilność lamp tylnich w Megane II phas


Rekomendowane odpowiedzi

Chojna,dzięki za szybką odpowiedż, z elektryką sobie poradzę ,ze zdjęciem jest jednak problem bo dzisiaj prawie wszystko sprowadzają na zamówienie w/g katalogu, a sprzedawca nie ma o niczym bladego pojęcia. Jak widać nawet panienka z ASO nie ma za wiele do powiedzenia.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Przymierzam się do wymiany lamp tylnich w mojej Megi. Nurtuje mnie jednak pytanie czy będą pasowały lampy po liftingu z 2005 r. do auta sprzed liftingu.

 

To powinno Ci pomóc --> Montaż lamp

Co prawda po francusku ale są fotki...

Zawsze można skorzystać z WebTranslatora, który przetłumaczy stronkę na język angielski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cienislaw za pomoc. Te nowe lampy są nie tylko sporo ładniejsze ale i bezpieczniejsze. Chodzi mi głównie o rozmiar i rozmieszczenie swiateł stopu w nowym modelu zdecydowanie poprawiła się ich widoczność dla innych kierowców. Co zwłaszcza na ciemne jesienne wieczory przyda się bardzo

 

hmmm w takim razie nie bardzo kapuje czyli jednak trzeba przerabiać kostkę ? tak wynika z tego francuskiego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w takim razie nie bardzo kapuje czyli jednak trzeba przerabiać kostkę ? tak wynika z tego francuskiego forum

 

Jedną z różnic pomiędzy MII ph I a MII ph II jest inna instalacja elektryczna dla tylnych świateł. W ph I są dwa konektory czteroprzewodowe na stronę (w jednej z kostek obszadzone są tylko 2 przewody) a w ph II pięcioprzewodowe oraz dwuprzewodowe na stronę...

Bez delikatnej przeróbki się nie obejdzie...

Zdjęcia poniżej. Foto 1 -> ph I, Foto 2 -> ph II po modyfikacji instalacji.

Mocowania lamp pozostały bez zmian...

 

dc0452297cc1265bm.jpg2e22adba65725a9em.jpg

Zdjęcia pochodzą z www.megane2.fr (max3202)

 

[ Dodano: 2007-08-11, 08:53 ]

bylem dzisiaj w jaszpolu (łódź) i przy okazji przydybałem jednego z serwisu - twierdzi ze roznic nie ma, kostki sa te same rozklad pinow takze. zatem jak bede mial jakies zaskorniaki pomysle o zmianie, bo nowe mi sie bardziej podobaja;-)

 

:shock: Są róznice. Lamp od ph II nie podłączysz bez lekkiej modyfikacji instalacji elektrycznej do ph I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli trza pociac i najlepiej zrobic kazdy przewod na osobnym konektorku jak pokazali francuzi.

 

jak juz jestesmy przy lampkach z ph2 - frontowe soczewki pasuja do ph1? poci mi sie jeden na przodzie i tak mysle czy by nie wymienic od razu na soczewki... a mialem w auto nie pakowac ehhh.

 

EDIT:

 

taaa, wystarczylo popatrzec na zdjecia i juz wiem ze frontowe nie pojda na swapa. trzeba przynajmniej zderzak zmienic, pytanie czy tylko zderzak. co nie zmienia faktu, ze moge na razie o taki swapie zapomniec. jak pomysle sobie ze trzeba upolowac zderzak (nowka pewnie chore pieniadze stoi) i dac lakiernikowi zarobic to koszt swapa podwaja sie jesli nie potraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
:shock: Są róznice. Lamp od ph II nie podłączysz bez lekkiej modyfikacji instalacji elektrycznej do ph I.

 

Czyli jak dobrze obserwuje fotki kostki się różnią bo w PhI sa 2x4pinowe kostki a w PhII 5pin i 2pin. Czy takie kostki dostane w ASO? <wow>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie!

Postanowiłem zmienić lampy te po liftingu, kupiłem zały komplet i do dzieła. No ale mam problem. Z elektryki jestem noga i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem tych lamp. Mam oryginalne wtyczki ale n ie wiem które klble i gdzie mam podłączyć aby wszystko działało. :) U mnie w starych lampach jest 6 kabli a w nowych lampach ma być ich 7 z kąd mam wziąć ten 7 kabelek. Może ktoś ma jakieś zdjęcia jakie kable i gdziw wpiąćw kostkę aby to działało. :roll: Bardzo bedę wdzięczny za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!