Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem i z jazda......


Rekomendowane odpowiedzi

drodzy koledzy mam taki problem od 2 dni ostry mróz;D rozrusznik nie chce krecic... raz mi sie u dało rano i do tej pory nie kreci...... pojechalem akwałek i nagle zgasły wszystkie diody i znowu sie zapalily co mnie zaniepokoiło.... zostawilem go i znowu z popychu..... jade z 5km i nagle wszystko gasnie wszystkie kontrolki nic nie nie swieci nic nie raguje........ na hol do do domu.. raz znikaja diody troche postoi i znowu sie pala nie wiem co jest..... z popychu moge go odpalic naszczescie i jest nastepny problem zauwazylem ze alternator nie łąduje.... aku7mulator nowy i dobry wiec z tym spokuj........

no i cio jest z tymi diodami, wskazókami, rozrusznikiem i alternatorem pare dni temu jak nie było mrozu wszystko było ok......

 

Na tym forum stosujemy pl-literki i piszemy stosują polską gramatykę. Wyrażamy się pełnymi zdaniami stosując duże litery, kropki i przecinki.

Zalecam ponowne zapoznanie się z Regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator pomimo, że nowy został pewnie przez Ciebie skutecznie rozładowany to po pierwsze. Po drugie akumulator należy naładować przy okazji wyczyścić klemy i nasmarować jakimś smarem, może być wazelina techniczna np.

Jak dalej nie ma ładowania to prawdopodobnie padł alternator, albo regulator napięcia. Ewentualnie pasek akcesorii do wymiany. Do sprawdzenia masy i kable na rozruszniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się akumulator padł ale go naładowałem, i nadal to samo

Dziś z samego rana ziołem się za czyszczenie wszędzie masy na alternatorze rozruszniku itp auto nie odpalił nadal z kluczyka, więc odpaliłem go z po pychu i zapalił od razu później go zgasiłem i już pali normalnie z kluczyka

 

tylko teraz mam następny problem zrobiłem rundkę tak ok 5km i nagle coś zaczęły obroty falować i gasł nieraz były dobre i cos z silnika jakiś głos się wydobywał tak jak by na wszystkich świecach by nie chodził odkryłem niedawno że nie pracuje na 1 świecy (na pierwszej jak sie padszy od strony maski czyli chyba 4 ten najduższy przewód.....

świeca jest sprawna więc co podejrzewacie.............przewody wymieniłem czyli cewka??.........

iskra jest na tej świecy ale widocznie zasłaba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!