Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temp.spalin


makin23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam mam błąd DF 652 i wiem że to dotyczy czujnika temperatury

Ale też mam 2 opcje

1) wymiana tego czujnika koszt będzie znany jutro

2) wycięcie FAP koszt od 800-1400 najprawdopodobniej rozwiązało by to problem tego czujnika i kilku innych.

Jakie są wasze propozycje auto na liczniku ma 315tyś.km zrobione natomiast dane z FAPa wskazują że ostatnia udana regeneracja nastąpiła przy przebiegu 367 tyś.km (najprawdopodobniej cofnięty licznik). Z tego co się pytałem w serwisie jak kupiłem to auto to mi powiedzieli że FAP wytrzymuje około 360 tyś. km

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak wygląda żywotność dpf ale jeżeli chodzi o to to ja u siebie miałem wycinany ten filtr i po miesiącu miesiącu miałem ten problem co Ty. Koszt nowego czujnika ok 500zł dlatego zaryzykowałem w używke za 200zł. Działa do tej pory (odpukać w niemalowane) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie gdzie jest dokładnie tem czujnik. Jeden pisze że:

Czujnik znajduje się na kolektorze wydechowym przed turbiną

drugi:

Jeśli chodzi o to gdzie się znajduje ów czujnik to jest on wkręcony w rurę wydechową przed FAPem ( za Fapem Jest taki sam ) oraz oba są podłączone nie daleko wtyczkami do gniazd ( w moim przypadku przed jest kolor niebieski, a za jest czarny).

W końcu rozumiem że są trzy podobne? Jeden przed turbo w kolektorze wydechowym, drugi przed FAP itrzeci za FAP? Chcę zamówić bo mi wyświetla P0242a i ten błąd oznacza że chodzi o który konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc odpowiem sobie sam bo nikt chyba nie ma wiedzy na odpowiedź do mojego pytania. Tak czujników jest 3. Jeden przed turbo, a dwa kolejne przed i za FAP. Jeżeli wyświetla błąd P0242Achodzi o czujnik przed turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeszcze podpowiem jak jest z wymianą tego czujnika. Otóż ja zabrałem się za niego od dołu, wcześniej próbowałem od góry ale dojście prze...bane. Od góry trzeba ściągac wygłuszenie między ścianą grodziową a silnikiem i jeszcze dodatkowo wycieraczki i ten plastik pod wycieraczkami, także jak coś zabierajcie się od dołu. Najlepiej robić to na podnośniku, ale ja niestety nie posiadam więc zrobiłem to z dwóch najazdów, które wyspawał mój szwagr ;-) Cięzko jest zlokalizowac kabel, a raczej wtyczkę od tego czujnika. Musicie iść po kablu od tego czujnika do wtyczki, nie wiem jak to określić słowami więc z tym zadaniem jesteście zdani na siebie. Czujnik ma łebek na klucz 14-stkę. Nie próbujcie odkręcać go kluczem widełkowym (może być zapieczony, bo jest na wydechu i się obrobi łebek i wtedy tragedia), ale żeby nie było za prosto to niestety oczka klucza 14 nie przełożycie przez wtyczkę i potrzeba ją, a raczej kabelek przy czujniku po prostu upierdolić, więc lepiej być pewnym że to na pewno ten czujnik jest z[ciach] ;-) Zwykłym kluczem nie dojdzie się do ów ustrojstwa. Potrzeba mieć fajkowy, łamany, ja to takim zrobiłem klucz.thumb.jpg.a46bdbcd9fda1381f3270c3899b0b683.jpg 

Sam czujnik nie był zapieczony, jak go ruszyłem poszedł już palcami. Dodam że dostęp jest tragiczny i rączki były dość mocno pokieraszowane, bo niestety do ,,suchych" nie należę i ręce mam dość grube ;-) 

Do montażu użyłem już klucza widełkowego z racji tego że nie mogłem przecież upierdolić wtyki w nowym czujniku ;-) Wiem że są specjalne klucze do odkręcania rurek, przewodów hamulcowych, o taki mi chodzi Klucz-do-przewodow-hamulcowych.thumb.jpg.f01a39682f85cb01d7882e807d2538c1.jpg ale ja takiego nie miałem, a może byłby lepszy.  

Kabelek od nowego czujnika do wtyczki pociągłem nad turbo, ponieważ nie byłem w stanie go przepuścić tak jak był fabrycznie. 

Spostrzeżenia jakie zauważyłem po wymianie czujnika? Nie świeci się ,,sprawdź wtrysk", większe spalanie z tego powodu że oczywiście moge teraz cisnąć do oporu nie martwiąc się że za chwilę znowu będę jeździł w trybie awaryjnym ;-) , inna charakterystyka silnika ( troszkę późniejsza reakcja na gaz, turbo zaczyna ciągnąć od 1800 obr/min, wcześniej ciągło od samego prawie dołu), ale autko idzie jak trzeba. Takim sposobem myślę że zaoszczędziłem jakieś 150-200 zł za wymianę, tyle mi mówili mechanicy w Jaworze na dolnym śląsku i każdy wciskał mi kit że jest przejebane bo na wydechu, bo może się ukręcić i w ogóle blablabla. Cała operacja nie powinna zająć więcej jak 1,5 h. Ja to zrobiłem w godzinkę. Pozdrawiam i mam nadzieję że komuś to się przyda

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!