Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z latająco-pukającym dachem Cabrio II 2003r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mój problem polega na tym że jak zamykam dach wszystko jest okej domknięty itd... tylko jak ruszam w drogę po naszych polskich drogach zaczyna latać z prawej strony i strasznie puka czy lata :)' ! Auto kupiłem 3 tygodnie temu myślałem że brakuje jakieś uszczelki ale z tego co widzę to jest wyłamany zatrzask czy cś w tym stylu co pokazuje na zdjęciach o tu z prawej strony (dwa ostatnie zdj):) i moje pytanie czy poprstu przez to lata ? W to miejsce wpina się haczyk metalowy ale wątpie że to 3ma bo to lichy mały plasticzek a dach na moje dalej bedzie latał a czy nie jest to tylko czujnik czy coś. A i gdzie mogę takie coś znależć wrazie czego albo kupić i wymmienić ? pozdrawiam.

post-45245-0-14666600-1337281327_thumb.jpg

post-45245-0-61387400-1337281338_thumb.jpg

post-45245-0-48981100-1337281348_thumb.jpg

post-45245-0-52745800-1337281357_thumb.jpg

Edytowane przez didolowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zapadka czujnika. Jak zaczep dachu wchodzi w rygiel przesuwa ją i to jest sygnał do rozpoczęcia ryglowania dachu oraz zamykania bagażnika. Ma być tylko w lewym ryglu.

Najpierw sprawdź, czy na metalowych bolcach, które wchodzą w te okrągłe otwory nasz gumowe uszczelki. Następnie nasmaruj te uszczelki, wnętrze okrągłych otworów, ten poprzeczny wałek w ryglu, plastikowy kwadrat obok, oraz zaczepy (haki) w dachu. Ja używam do tego wazeliny bezkwasowej. Tylko nie przesadzaj, bo kurz się będzie na to łapał. Jak nie pomoże to konieczna może być regulacja rygli, ale to pociąga za sobą przesunięcie całego dachu i stracenie szczelności szyb bocznych, czyli w efekcie ich regulację.

Pamiętaj też, że cały dach pracuje podczas jazdy. Lekkie puknięcia czy zgrzytnięcia są nieuniknione. Jak coś trzaska tak, jakby zaraz miało pęknąć czy się urwać, to faktycznie trzeba się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!