Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szwankuje CENTRALNY ZAMEK i AUTOALARM


BigWeenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

Jestem świeżym posiadaczem Meganki I phII, 1.4 16V + LPG, 1999 r. Auto mam dosłownie od 3 dni, pierwszego dnia wszystko było ok, natomiast dzień później pojawił się problem z autoalarmem. Auto odblokowałem z pilota, wsiadłem i nagle zaczął wyć alarm. Z tego co pamiętam to uciszyłem go pilotem, auto normalnie dało się odpalić, pojechałem i zbagatelizowałem problem, ponieważ tego dnia już się on nie powtórzył. Następnego dnia okazało się, że sytuacja znacznie się pogorszyła... Mianowicie przestał działać centralny zamek. Klikam, żeby otworzyć - dwa mrugnięcia kierunkowskazów, czyli niepełna sekwencja świateł, nie słychać zamka, drzwi pozostają zamknięte. Klikam jeszcze raz celem "zamknięcia" - jedno mrugnięcie migaczy, czyli znowu niepełna sekwencja świetlna, zamek milczy. Jedynym sposobem by dostać się do samochodu jest otwieranie zamkiem w drzwiach. No i tu robi się ciekawie - alarm zaczyna wyć jak po****dolony, nie da się go wyłączyć pilotem, po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go wszystkie kontrolki w normie, silnik odpala bez problemu, ale auto dalej wyje. Po chwili jazdy alarm się uspokaja, robi nadzieję, by znowu przypomnieć o swoim istnieniu. Generalnie wszystko działa poza tym, że nie da się otworzyć auta z pilota i cały czas będąc w samochodzie wyje alarm. Jak wyjdę z samochodu i pozamykam wszystkie możliwe drzwi kluczykiem to alarm milknie. Kontaktowałem się telefonicznie ze sprzedawcą z salonu Renault na Daszyńskiego w Gliwicach, gdzie auto kupiłem. Poradzono mi, abym odłączył minus od akumulatora i zostawił tak na godzinę, po czym miałem podpiąć ponownie. Operacja miała na celu zresetowanie autoalarmu, który wg sprzedawcy czasem "głupieje". Zrobiłem co mi polecono, oczywiście bez efektu, z racji czego postanowiłem napisać na forum. Z kolei od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że alarm nie był montowany fabrycznie, zamontował go jeszcze wcześniejszy posiadacz auta, wcześniej "PODOBNO" nie było z nim problemów, nie wiadomo co to za model autoalarmu. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem we własnym zakresie, czy wizyta u elektryka/mechanika nieunikniona? Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam, BigWeenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizyta może być nieunikniona, ale są takie możliwości:

pada bateria w pilocie

podobno jak słaby aku to też tak się dzieje

lub ogólnie coś alarm pada, tj centralka

 

najprostrzym sposobem jest jego całkowite odlączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!