Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się zima więc postanowiłem zakupić zimowe opony i felgi do kompletu. W tej chwili mam założone 15 calowe bo z takimi kupiłem to auto. W firmie która sprzedaje używane opony sprzedawca zaoferował mi felgi 14 calowe twierdząc że taka zmiana w niema żadnego znaczenia a wręcz przeciwnie że to nawet lepiej wpłynie na jazdę w zimowych warunkach. Mam dwa pytania. Czy to rzeczywiście prawda ? Jaką oponę wybrać na zimę węższą czy szerszą ?

Pozdrawiam i liczę na fachową opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 15" na 14" raczej nie wpłynie na polepszenie lub pogorszenie prowadzenia samochodu. To tylko kilka centymetrów. Jeśli chodzi o szerokość to na zimę lepsza jest opona weższa. Na podłoże działa z większą siłą wbijając się w śnieg a nie biorąc go pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezsza lepsza.

 

co do srednicy... te pare cm tez robi roznice, w zimie przy nizszych temperaturach to jest pare cm wiecej gumy ktora inaczej pracuje niz w lecie w letnich oponach. moim zdaniem gorzej nie bedzie a moze byc lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

na pewno będziesz musiał zastosować pierścienie centrujące

raczej nie powinno sprawiać problemu ale najlepiej zapytaj się u sprzedających felgi, a najlepiej przymierzyć w et chodzi o różnicę pomiędzy rozmiarem bębna (tarczy) a wewnętrznym rozmiarem felgi ale nie jestem pewien do końca (dawno się tym nie interesowałem)i nie mogę znaleźć literatury na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady ale już wiem że 14 calowe nie wchodzą bo opierają się o przedni chamulec.

 

Jeżdzisz na 15", czyli wiekszych, więc jak 14", skoro mniejsze, mogą sie nie zmieścic?

 

Na zimę 14" bedą lepsze bo nałożysz na nie wyższą opone.

Norma to 175/65/14

Lepiej bedzie, jeżeli na zimę założysz oponę węższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą się nie zmieścić ponieważ na pewno założono zbyt wąskie felgi 15 cali to zazwyczaj 6-7 cali szerokości a 14 są 0d 5,5-6,5 cala ja ma felgi 6j14H2 od scenica i nic nie ociera a przednie zawieszenie masz takie same jak każda meganka

oponiarz ci wcisnął bzdurę z felgami od thalii lub clio i dlatego ci nie pasują a chodzi o wartość ET felgi dla megane ta wartość powinna być od 36------>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!