Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci krotko wal sie. Wiem co widzialem i slepy nie jestem. A jak myslisz ze wszystko wiesz to sie mylisz. 205/55/17 Nawet pajacu w salonie takie auto stalo.

 

Prosiłbym Pana o nieubliżanie mi publicznie. Świadczy to źle o pańskim złym wychowaniu, infantylności. Poprzednio mi pan napisał:

 

Skonczmy ta rozmowe bo masz kompleksy

W temacie w którym napisałem że skoro fabrycznie auto ma przyśpieszenie od 0-100 9,8 to szybciej się zbiera niż to które ma 11,3. Do tego twierdził Pan że większy silnik mniej pali z czym się miałem prawo nie zgodzić bo 3 litrowy więcej pali od 1 litrowego bo jest to wbrew fizyce.

Spalanie wzrasta dopiero do 10 litrow przy 200 - 210 i wiecej. A do 190 to mozna jechac kulturalnie i wszystko zalezy czy sie trzymie na jednakowych obrotach bo jezeli tak to silnik nie pracuje wtedy caloscia tylko pracuje czesciowo.

 

Z czym się też nie zgodziłem.

I nie zgodziłem się również iż ktoś mógłby mieć opony 205/55R17. A Pan pisze mi żebym się...

 

Mam nadzieje że Pan zastanowi się nad tym co pan pisze. Zresztą nie twierdze że ktoś sobie nie założył 205/55R17. Mógł to zrobić ale taka opona ma ponad 4% różnice obwodu koła wówczas auto by miało mniejsze przyśpieszenie od 0-100 ale być może większą prędkość ale cały czas błędnie licznik wskazywałby prędkość.

 

Nawet pajacu w salonie takie auto stalo.

Ciekawe w jakim salonie.

 

I jeszcze raz na koniec prosiłbym o nie ubliżanie. Mam nadzieje że Pan chociaż trochę wydorośleje bo mam wrażenie że piszę z podirytowanym nastolatkiem. Jeśli mógłby pan pisać bardziej gramatycznie i bardziej w języku polskim byłby pan bardziej zrozumiały.

A wracając do tematu felg. Te mi się bardzo podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bzdurą jest ze 17 lubią się krzywić... Krzywią sie jak się wybiera dziury :-) a jak się w miarę ostrożnie jeździ to nic się nie krzywi...

 

Ważne jest aby było właściwe ciśnienie! I trzeba uważać przy wjeżdżaniu na krawężniki. Co do dziur to kiedyś w Krakowie poprzednim autem wjechałem w taką dziurę że myślałem że zerwę zawieszenie. :shock: Był wydarty asfalt na dość dużą głębokość obok szyny tramwajowej i zero znaków. A może był znak ale komuś się spodobał albo zapomnieli. Więc prawdopodobnie meganką miałbym w tym miejscu większą prędkość i jeśli miałbym 17 na niskim ciśnieniu w oponach mogłoby się skończyć źle dla felgi.

 

 

Nie miałem seryjnie a z dorzuceniem teraz tego badziewia trochę zachodu by było. Jak mi się opona przebije to czuje i nic mi nie musi tego mówić póki co :mrgreen: :-P )

 

Też jestem przeciwny czujnikom ciśnienia. Dlatego iż podłączanie kompa 2 razy do roku celem włączenia i wyłączenia sensorów ciśnienia jest dla mnie jest bezsensowne i niepotrzebnym wydatkiem. Niemniej jednak miałem okazję iż najechałem na gwoździa i zeszło mi powietrze i jeździłem 2 dni na niskim ciśnieniu. Gdybym miał sensory dowiedziałbym się od razu. Więc jest to dobre, a najlepiej mieć zaprogramowane 8 sensorów 2 zestawy na letnie i zimowe i przekładać oponki w warsztacie bez podpinania kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak moge to skonczyc ale Hadson niech nie zaczyna. Logiczna sprawa jest ze nie porownuje 3.0 do 1.0 tylko 1.6 do 1.4. W sprawie przyspieszenia. Nie raz zdarzylo mi sie juz scigac z megane 1.9 dCI i za kazdym razem przegralo. A po drugie nikt sie tak tego nie czepia jak Ty. A tekst "Ty masz same ciekawe stwierdzenia" mi "ubliżył".

 

[ Dodano: 2007-03-04, 20:27 ]

Mam propozycje strajmy sie nie odnosic nawzajem do swoich postow i bedzie dobrze. Ja ze swojej strony przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gpisiarz- a moze oni nie chcieli się scigać :-P

Ja też czasem ruszę ze świateł z jakimś kozakiem ale "jak prędkość przekracza granicę zdrowego rozsądku" to przestaje a wtedy taki """""""" się cieszy i sobie myśli... ooo ja to mam np. 1.2 a on 1.5 (lub 2.2 zależy czym jadę) i wymieka :-P

 

 

Ale nie o tym mowa :mrgreen:

Wracając do tematu to Gipsiarz- ja bym Ci proponował 16" i nowe oponki... zawsze te 15 mozesz na alledrogo opchnąć :-) chętny się na pewno znajdzie... Widziałem kilka razy MII na 15" ale nie wyglądała ciekawie... takie kółeczka malukie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie: oryginalnie ET 36 - nowa felga ET 35, czyli koło będzie o 1mm wysunięte na zewnątrz.

Oczywiście to bardzo mała różnica. Przy większej zmianie ET, opony na przednich kołach szybciej zużywałyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej megi seryjne stalowe 15, chce zmienic na troche wieksze alu, marza mi sie 17 ale wtedy profil opony bedzie nizszy i nie wiem czy to ma sens na naszych dziurawych drogach, jezeli macie jakies doswiadczenia w tej materii prosze o rade ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doswiadczenie, na szczescie nie swoje. Pracowalem w wakacje w warsztacie gdzie przedaja opony i prostuja felgi, i powiem Ci ze to co potrafili ludzie oddac (glownie 17' wzwyz) to jest cos strasznego.

 

Moim zdaniem 16' 205/55 opona i w zupelnosci wystarczy a prezentuje sie tez niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez slyszalam ze z tymi wiekszymi felgami non stop siedzi sie w warsztacie i wydaje kase... co do 16 to jakie opony beda optymalne do megi II i czy polecacie jakas konkretna firme? takie zeby byly dobre ale nie za drogie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!