Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Właścicielem Dębicy jest Goodyear :mrgreen: i na pewno Dębica korzysta z jego doświadczeń. Produkuje opony w klasie ekonomicznej, ale jak się popatrzy parę lat wstecz bo bardzo podobne wzory miały opony Goodyeara, np. Dębica Frigo 2 bardzo z bieżnika przypomina Goodyear Ultra Grip 3 z połowy lat 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie, ale temat i pytanie bylo o rozmiar felgi, a nie o to ktora opona lepsza od ktorej, taki temat juz jest. prosze sie przerzucic z dywagacjami, a w tym watku wrocic do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wszystkim za rady :mrgreen: , zaczynam sie rozgladac za ladnymi 16 i dobrymi oponkami, 17 sobie odpuszczam bo chyba rzeczywiscie nie warto, po pierwsze sa drozsze, zarowno felgi jak i opony, i to sporo, a po drugie to z tego co piszecie abstrahujac od ceny po prostu nie warto. oponki 205/55 chyba rzeczywiscie najlepsze, od wielu osob juz to slyszalam. a z czujnikami cisnienia w oponach nie ma problemu przy przekladaniu do innych kol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikami jest inny problem.

Masz czujniki w swoich zimowych oponach??

 

Jeśli ich nie masz i nie potrzebujesz to kup ładne felgi + opony. A jeśli chcesz mieć czujniki to opony muszą być G1 (przystosowanie do czujników). Wówczas możesz kupić 4 czujniki np z Allegro (oby działały)... Wszystko Ci montują w całość.

 

Potem trzeba przyuczyć komputer do nowych czujników (ASO - 120 zł). Z tego co słyszałem można zapisać 2 albo 3 komplety czujników. (nie wiem bo nie mam). Wtedy możesz wymieniać opony bez podłączania do Clipa (w pewnym sensie oszczędność 2x120 rocznie) - należy jednak pamiętać o tym która opona ma być w danym miejscu. Czyli np zawsze prawy przód ma być prawym przodem. Zaraz zaczną się tu wypowiadać osoby jakie to bezpieczeństwo kryje się w tych czujnikach...

 

Polityka jest taka że trzeba je mieć albo we wszystkich 2ch kompletach albo wogóle. Bo płacenie ok 160 -200 zł za wymianę opon to trochę dużo... Tym bardziej że to się robi 2 razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czujniki w zimowkach... byl z nimi maly problem i troche wariowaly ale teraz jest ok. Przynajmniej nie zapala mi sie co chwile kontrolka "dziurawa opona". Opony byly wymieniane za pierwszym razem w ASO i wtedy czujniki mi zwariowaly i musialam jezdzic tam jeszcze 2 razy, za drugim razem wymienilam w znajomym warsztacie i obylo sie bez problemow, ale nie mam zielonego pojecia jak wyglada wymiana opon z takimi czujnikami i co sie z nimi stanie jak wymienie cale kola na wieksze, ale z tego co piszesz to trzeba raczej byc w kontakcie z ASO albo w ogole zrezygnowac z czujnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic radzić.

Możesz zrobić tak.

Najlepiej jednak kup alufelgi + opony przystosowane do czujników (opony z G1),

chyba można jeździć na takich oponach G1 przystosowanych do czujników bez czujników. (to tak w razie czego jeśli byś zachciała mieć te czujniki). O to najlepiej się spytać fachowca.

 

I teraz zdecydujesz sobie sama co chcesz zrobić z fantem.

1. czy kupić 2 gi komplet i przyuczyć go w ASO (120 zł)

2. czy przełożyć z zimówek (pamiętając o tym aby był tam gdzie był)

3. czy nie montować czujników w letnich i wyłączyć te czujniki clipem w ASO aby samochód nie komunikował przebitych opon, i potem w zimie jeśli będziesz chciała włączysz ponownie lub też nie i nigdy już nie będziesz miała problemów.

 

Należy pamiętać że zabawa z przyuczaniem czujników, włączaniem i wyłączaniem każdorazowo kosztuje 120 zł. (ktoś się wytargował kiedyś w aso i opisywał że to zrobił za 60 bo podobno jest to inna pozycja w komputerze nie jako diagnostyka clip tylko jako przyuczenie czujników)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładanie czujników to trochę roboty. Trzeba 2 komplety rozbebeszać. Koszt 2 krotnie większy... No i jeszcze ja bym wolał opon nie rozbebeszać 2 razy do roku. Wg mnie Opona założona na felgę raz może być zdjęta jedynie celem załatania! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!