Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Alu w aucie to podstawa. Ja odczuwam dużą różnicę pomiędzy 15 a 16. Wydaje mi się że między 16 a 17 jest taka sama różnica.

Moim zdaniem 16 to super kompromis pomiędzy wyglądem, dobrym trzymaniem się drogi, twardością, oraz lepszą absorpcją drgań powstałych na dziurawych drogach.

 

Jeszcze weź pod uwagę że opony na 17 są droższe.

 

Zależy też jakie alu kupisz. Takie które mają ramiona schodzące aż do krawędzi felg optycznie powiększają ją. Więc możesz mieć na oko 17 tki a komfort 16. (o ile 16 są komfortowe bo komfort to mam na 15). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie byl juz taki temat :mrgreen:

 

A 17" to wiecej kasy trzeba dac na zakup i o 50% wieksze prawdopodobienstwo ze bedziesz je prostowac. Ja tez sie rozgladam za 16 lub 17 ale jak zobaczylem cene nowych oponek 17" Goodyear NCT 5 to stwierdzilem ze 16 mi wystarcza. Innych oponek nie chce i dlatego chyba wybiore 16" bo cena to 300 zł za jedna oponke natomiast 17" to juz 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chyba w najblizszym czasie tez bede na kupnie alu16"+gumki (na zime zostaja stalowe 15") :mrgreen: z tego co slysze i co sam wiem, to polecam gumy Nokian. na prawde swietne a cena przystepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gipsiarz ale weź pod uwagę że te testy są czasami naprawdę bardzo dziwne. Mam na kompie ściągnięte 2 skany w których jest ocena Dynaxterów i w jednym wypadły na 2 gim miejscu a w drugim opisali w każdej tabelce jako dobre i bardzo dobre ale sumarycznie wypadły poniżej przeciętnej. TA SAMA OPONA. TO SAMO CZASOPISMO!! 2 tygodnie późniejsze wydanie. ;-/

Ale czasami mam wrażenie że te wszystkie rankingi zależą od tego jak bardzo postara się przedstawiciel firmy. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

 

A opisy internautów na portalach opony.com, opony.com.pl opony.interia.pl (to wszystko jest ta sama firma B2B). Też trochę nie wierze w to. Jakoś jak ja zamieściłem mój komentarz to nie wyświetlił się... Może coś źle zrobiłem. :-/ Ale zawsze średnią można sztucznie podnieść pisząć wymyślone komentarze. I wówczas oponki schodzą...

 

Szkoda że nie ma jakiegoś niezależnego źródła które by testowało opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o NCT5. Dokładnie o te :mrgreen: Fakt, że na nct5 się bardzo dobrze jeździło, tego nie kwestionuję.

 

Informuję tylko userów forum, że takie przygody mieliśmy z tymi oponami (dokładnie: jedna w czasie jazdy się rozlazła a w dwóch się balony porobiły). Skończyło się to na szczęście bez wypadku.

 

Poza tym uważam, że goodyear robi jedne z lepszych opon. Sam jeżdżę na goodyearach excellence i bardzo je chwalę. Siostra w swojej megance też ma goodyeary tyle, że hydragrip.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze Goodyear robi dobre opony. Jak sobie przypomne Micheliny ktore mialem w poprzednim aucie.... Droga byla troche mokra i auto juz tarcilo przyczepnosc. Ale przeciez Debica tez robi dobre oponki. Nie trzeba od razu kupowac za 300 zł lub 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!