Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy komputera


michal.juszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam problem z Megi, a dokładnie chodzi o wyskakujące błędy i teraz tak:

-injectiion fault + STOP - gdy skręcam gwałtownie lub zachamuję

-chceck injection + SERVICE - czasem przy dużych prędkościach i czasem na wyższych obrotach ok.3,8 tys przy wyprzedzaniu

Załączam zdjęcie błędów jakie pokazał komputer:

post-47118-0-21349900-1376741490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check Injection to może być błąd czujnika ciśnienia doładowania (taka kostka na dolocie powietrza, zobacz zdjęcia na forum). Powszechny błąd w Scenicach. Objawia się ograniczeniem obrotów do 3 tys na wyższych biegach. Rozpięcie złącza powoduje przywrócenie domyślnych nastaw i można jechać.

 

U Ciebie objawy opisane są inne także trzeba sprawdzać po kolei- świece żarowe, szczelność połączeń, elektrozawór turbosprężarki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem ale wymontowałem wtryski bo samochód przestał odpalać w ogóle i oddałem na regenerację. Jeden całkowicie padnięty,jeden dogorywający i dwa średnio więc gość zrobił jeden, tamte coś podregulował. Wtryskiwacze zamontowane ale problem jest z odpaleniem. Wciskam start na chwilkę zaskakuje i rozłącza rozrusznik w końcu po kilkudziesięciu próbach i odpowietrzaniu załapał ale zaraz po zgaszeniu problem z odpalaniem zaczynał się od nowa. Samochód wreszcie załapał przejechałem kilometr moc tak jakby ta sama ale dźwięk silnika jakby troszkę inny niż przed wymianą. Teraz po zgaszeniu samochód nie odpala ale zaskakuje na chwilę po czym rozłącza rozrusznik.

Jeśli ktoś coś wie proszę o poradę.

 

Pod linkiem filmik z próbami odpalania

Raz odpalił po zasłonięciu dolotu powietrza ale potem tym sposobem nie chciał i dalej jest jak na filmiku.

Edytowane przez michal.juszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!