Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyczepka do autka marki Spomasz wersja KM-300


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Upolowałem przyczepkę do autka. Tzn jest w Polsce u zaufanej osoby. Taka do 300 ładowności, ale jak dla mnie wystarczy. Problem w tym, że od lat nie była użytkowana. Niby dobry stan, ale jest mały problem. Od około 12 lat nie miała opłacanego OC. Myśle, żeby przepisać na siebie. Pewnie zrobimy to poprzez umowę kupna-sprzedaży bo darowizna to raczej odpada. Nie wiem jak tam jest ale ponoć kiedyś przy zakupie do 1 tys zł nie było podatku w skarbowym. Przyczepka nie jest wiele warta więc chyba kilka stówek można wpisać i przejdzie.

Nie wiem jak z tym OC. Mnie nic nie sięgnie, ale poprzedni właściciel nie będzie szczęśliwy, gdy dostanie coś do płacenia. Przerabiał ktoś taki temat? Wiem, że w dniu podpisania umowy trzeba wykupić OC. Oczywiście na stare blachy a później zrobić aneks na nowe blachy. To będzie całkowicie inne województwo, rejestracja ale w erze kompów bywa różnie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1000 zł nie płacisz podatku w US. Ja jak kupiłem Megane to nawet tam nie byłem.

 

Jak kupisz przyczepkę to musi mieć ważne OC. Potem jedziesz, przerejestrowujesz i aneks, ew wypowiadasz umowę i zmieniasz ubezpieczyciela.

Jak podpiszecie umowę to ubezpieczyciel może się zorientować i karę nałożyć. Chyba, że kiedyś wyrejestrował bez złomowania (dało się tak kiedyś) to teraz będziesz musiał zrobić przegląd przyczepki i na nowo rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest rzecz, że mam wszystkie dokumenty czyli dowód, poprzednie druki z OC. Jak przejrzałem to ostatnia opłata była za 2000 rok. Od tego czasu przyczepka nie była używana a właściciel mieszkał poza granicami naszego pięknego kraju, potem zmienił miejsce zamieszkania a przyczepka znajdowała się w jeszcze innym miejscu :)

Jak podpiszecie umowę to ubezpieczyciel może się zorientować i karę nałożyć.

No właśnie to mnie zastanawia. Gdzieś wyczytałem, że jest jakieś przedawnienie a ściganie to ewentualnie 3 lata do tyłu i to też zależy od wydziały komunikacji. Z tym wykupem OC w dniu podpisania umowy kupna-sprzedaży to jest tak, że lepiej kupić w tym dniu bo chodzi o ciągłość czy coś takiego. Tak mi mówił gość z ubezpieczalni. Obecny właściel nie używał przyczepki od lat a jak wyjechał z Polski to nawet zapomniał o jej istnieniu. Stała w jakimś opuszczonym garażu i czekała na swój czas.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1000 zł nie płacisz podatku w US. Ja jak kupiłem Megane to nawet tam nie byłem.

 

 

To, że się nie płaci podatku to jedno ale o tym decyduje US. Wg Cie samochód mógł być nie warty 1000 zł ( zresztą jak każdy :) ) ale wg US może być inaczej. Ja osobiście chodzę do US i tam przykładają ( przynajmniej kiedyś tak było ) pieczątkę że zwolniony z podatku, jak nie było pieczątki to nie chcieli nawet rozmawiać w wydziale komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie byłem w US i bez problemu zarejestrowałem. Kobieta w WK spytała, czemu nie byłem to powiedziałem, że auto jest warte tyle, ile pisze na umowie, więc po co. Powiedziała, że ok. I bez problemu zarejestrowała. A zawsze mogę powiedzieć, że auto było do malowania i remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawsze mogę powiedzieć, że auto było do malowania i remontu.

Myślisz że ich to interesuje ( US ), zażądają opinii rzeczoznawcy? Urząd skarbowy to taka instytucja, że maja coś ok 5 lat na dochodzenie swego. Powodzenia.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas nie zaglądałem na forum bo pracowałem nad wyglądem nabytku :)

Powiem jak było w urzędzie. Zajrzałem ale okazało się że niepotrzebnie. Przyczepka tego rodzaju czyli lekka, państwowa i do wartości 1 tysiaka nie podlega pod US. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pracownika US, ale w przypadku SAM jest inna sytuacja. To warto doprecyzować.

Tak czy inaczej nie dostałem żadnej pieczątki. Pracownik(znajomy mojego ojca) zażartował, że jak chce pieczątke to i owszem, ale zapłacę 20 zł i on przystawi co tylko chcę :P Następnie uderzyliśmy do komunikacji.Poszło 150 zł(tablice, dowód) W piatek dostałem tablicę i czekam na twardy dowód. Oczywiście wcześniej ubezpieczyłem nabytek bo jakoś trzeba było dojechać do domu. Wypada znowu zgłosić się do ubezpieczalni bo na druczku OC mam stare numery rejestracyjne, ale to raczej drobiazg. Zrobiliśmy umowę na współwłasność z moim ojcem bo okazało się, że za takie coś jak przyczepka samodzielnie musiałbym zapłacić dawa razy tyle. Dlaczego? Wspominałem w jakimś temacie, że przed kupnem auta korzystałem z firmowych, domowych wiec nie miałem wyrobionych zniżek. Jak kupiłem auto to zrobiliśmy na współwłasność bo nie bedę dokładał się do pensji prezesa danej ubezpieczalni. Jest już troche zniżki ale to i tak za mało więc zrobiliśmy oszczędnie. Później się pomyśli.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!