Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kratki w podszybiu


jackuc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie może dziwne pytanie, ale po wczorajszej chlapie zwróciłem uwagę, że cały akumulator jest mokry.

Leci na niego przez te kratki w podszybiu. To samo po drugiej stronie gdzie jest filtr kabinowy. Tam kapie na kabelki.

Hm trochę to dziwne rozwiązanie. Już myślałem czy jakoś akumulatora nie osłonić . Co o tym sądzicie ?

W innych samochodach zazwyczaj jest pod maską więc ma w miare sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma sprawdź czy masz szczelne kanały spustowe w komorze akumulatora poprawia to wysychanie tych komór

w norauto widziałem takie pokrowce na akumulator

 

 

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie założyłem na akumulator taki ala pokrowiec [jeszcze w F126p miałem]. I nic akumulatorkowi nie dolega, ani chłód, ani deszcz.

 

Co do samego rozwiązania 'tego typu' to naprawdę, też się zdziwiłem - w ogóle nie przykryty. A jak dobrze kojarzę, scenic ma akumulator pod siedzeniem od [edit] pasażera - to troche już lepiej pomyślane.. Trudno, megi ma swoje uroki. Cóż poradzić.

 

----

PS: Robak dzięki za poprawke, strzelałem. Scenica nie mam. Tyle pamiętałem, że w kabinie a pod którym fotelem to już nie.. Zdarza się. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego rozwiązania 'tego typu' to naprawdę, też się zdziwiłem - w ogóle nie przykryty. A jak dobrze kojarzę, scenic ma akumulator pod siedzeniem od kierowcy - to troche już lepiej pomyślane.. Trudno, megi ma swoje uroki. Cóż poradzić.

pod siedzeniem pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzaj żelowe weszły jakieś dwa trzy lata temu a w scenicu 96 juz był akumulator pod siedzeniem,

 

co do ceny to są droższe ale nie jest to spora różnica (ok 100zł) więc warto kupić nawet do swojego autka ze względu na znacznie przedłużoną trwałość tego typu ogniw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi, że to jest tak pomyślane, że jak pada to woda leci na akumulator a po drugiej stornie na kableki przy filtrze. Dosyć to dziwne rozwiązanie i mnie to zaciekawiło czy ktoś może wie co autor miał na myśli.

W skodziankach starych akumulator był za tylnim siedzeniem, i nie był to chyba najgorszy patent jesłi chodzi o zimę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!