Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pluje olejem z odmy


rafmart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mechanik zauważył, że mam mokry spód auta - oglądał, oglądał i powiedział, że wygląda to na odmę. Na razie nie jest to na 100% - w pon. mam robić rozrząd, to wtedy na 100% będzie wiadomo. Podobno olej jest też w turbince. Niby jeśli to odma to nic się z tym nie zrobi - tylko remont silnika. To już lepiej chyba kupić inny. Rzeczywiście tak źle to wygląda? Szczerze mówiąc mocno mnie zmartwił :mrgreen:

W sumie to jeśli rzeczywiście tak jest to chyba nie ma po co robić tego rozrządu tylko czekać aż się wszystko rozsypie.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam to moj pierwszy post, posiadam scenic 1.9 DCI 2002 to moje drugie auto cieżko zbieralem na nie.Kupiłem 5 miesiecy temu, wymieniłem olej po zimie na ELF 5w40.Zauważyłem ze auto traci na mocy na każdym biegu przy podniesieniu obrotów zapala sie kontrolka swiec zarowych. Postanowilem sciagnac waż co idzie do intercoolera kolo zaworu EGR okazało sie ze jest tam troche oleju i sadza koło zaworu EGR(palec miałem cały brudny czarny w sadzy z olejem)Na wezu z intercoolera tym drugim plastikowym tez jest olej intercooler zalany troche .Może to powod ze EGR nie dziala i sie wiesza traci AUTKO na mocy ale nie zawsze. Moc ma Po wymianie oleju dokladnie tydzień temu zaczeły sie problemy. Waż od odmy sciagnolem pod spodem co wchodzi do bloku silnika i był zatkany masłem czarnym poczym wyleciał olej. natomiast zatkany jest na dole w silniku bo nie wyciagnolem tego syfu nie bylo jak. Po sciagnieciu weza od odmy z gory idzie powietrze z silnika. czuc troche spaliny. A i spaliny w nim pod maska czuc jak jakaś siarka z tułu czasem zadumi na biało.... prosze o jakies porady co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!