Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z prędkościomierzem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem całe forum ale nie znalazłem odp na mój problem, mianowicie próbuje uruchomić prędkościomierz w scenicu 1,6 8v z 98 roku zegary są sprawne bo w innym aucie działają impuls do licznika brany jest z ABSu a ten działa bo kontrolka gaśnie po odpaleniu auta sprawdzałem tez czujniki są ok. I teraz pytanie czy jeśli pociągnę dodatkowy kabelek od ABSu bądź komputera bezpośrednio pod pin w liczniku ma szanse to działać? Czy ktoś ma pomysł co jeszcze może być uszkodzone? Wie ktoś może który kabelek wychodzący od komputera daje impuls na prędkościomierz ? wyczytałem ze szary gdzieś ale głowy nie dam sobie urwać. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie, z impulsatora.

Jednak chyba z ABSu. :) Do skrzyni dochodzi 2 wtyczki czujnik na kole zamachowym i czujnik cofania od spodu, impulsator powinien być bliżej grodzi na mechanizmie różnicowym skrzyni biegów od góry prawda ? Niestety niema go w tym modelu :)wiec stad moje pytanie gdyby był impulsator już dawno bym go wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rocznik tego Scenica? W automacie?

 

Dodano: 16 lis 2013 - 20:03

PS

Z tego co wiem to sygnał prędkości podawany z ABS pojawił się dopiero w modelach poliftowych czyli od 1999.

U ciebie jest impulsator prędkości, dobrze popatrz z tyłu silnika w pobliżu rozrusznika

thumb_hosting_zdjec_1384628503__impulsatror_predkosci_k7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rocznik tego Scenica? W automacie?

Rocznik końcówka 98 w manualu jest robiłem teściowej ostatnio uszczelkę pod głowica bo ciekł olej na blok silnika i dość dobrze przepatrzyłem skrzynie za impulsatorem i dam sobie rękę i mogę uciąć ze niema :) to wersja z klimatyzacja i elektryka jeśli ci to coś pomorze nie jestem specem od renówek miałem w życiu tylko jedna r21 turbo w benzynce i to za młodu swoja droga żałuje ze ja sprzedałem :"( jutro może poszperam w instalacji wyjmę wtyczkę z pompy absu może tam jest jakaś śniedź swoja droga dopada mnie desperacja ;) ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i mam taki sam problem z prędkościomierzem. Mój scenic to 98r. 1,6 8V i także nie ma impulsatora w skrzyni (oczywiście manual)tylko podejrzewam że ktoś mógł zmienić skrzynie bo znalazłem jakąś wolną wtyczkę w okolicy impulsatora(tam gdzie niby miałby się znajdować)i jestem ciekaw czy można to przerobić na napęd z abs-u ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!