Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Sign in to follow this  
ziolo

Megane I phI Wymiana sprzęgła?

Recommended Posts

ziolo    1

Witam. W poniedziałek wymieniam komplet sprzęgła w mojej Megi. Czy ktoś już wymieniał? Powiedzcie mi jakiej firmy polecacie??? Biorę pod uwagę jedynie jakieś dobre. Sachs, Valeo.

bronius    4

Valeo robiło na pierwszy montaż. Nie jest tanie, ale myślę, że warto ;-)

ziolo    1

Właśnie paradoks jest taki że jest tańsze niż Sachs :!: Tylko nie wiem czemu. Z tego co wiem Sachs kupuje od Valeo okładziny do sprzęgła a resztę robi sam. I teraz już całkiem nie wiem co mam wybrać :-/

bronius    4

jak dla mnie wybór jest prosty: valeo

ziolo    1

Jest też taka opcja że tarcza Sachs'a ma 210mm a Valeo 215mm. Tylko czym to się różni? I po co tak jest? W poniedziałek sprzęgło będę miał w rękach i dokonam wyboru.

mski    0

Dobra to takie pytanie w megi I ph I jakie są koszty wymiany sprzęgła z robotą, ile mogą wołać za takie coś ??

ziolo    1

Kompletne sprzęgło kosztuje od 300 do 400 zł. Mogą wołać więcej ale jak coś to mogę załatwić taniej :?: Nie wiem ile kosztuje robocizna. Ja jestem w stanie wykonać to sam (robiłem miesiąc temu znajomemu w Megi) ale teraz niestety nie mam na to czasu więc zaprowadzam do znajomego. We wtorek dam znać ile mnie to kosztowało.

[ Dodano: 2008-01-23, 21:34 ]

Tak więc wymiana kompletu sprzęgła plus wymiana szczotek i tulejek w rozruszniku kosztowała mnie 350 zł za robociznę. Założyłem komplet sprzęgła firmy Valeo.