Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerywanie na LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Renie Megane z 2000 roku o pojemności 1.6 16v z instalacją LPG na sterowniku STAG 4 zamontowana miesiąc temu ( zrobione już 4000 km). Od pewnego czasu mam problem z przerywaniem (szarpaniem) przy przyśpieszaniu na niższych biegach czyli 1,2 i 3 biegu, dodam ze na benzynie nie ma takich objawów wszystko działa jak należny. Dodam że wymieniłem świece na NGK ponieważ były jeszcze oryginalne.

Jaka może być przyczyna tego szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że jak popada deszcz i jest wilgoć, to tak się dzieje? U mnie tak bywa niekiedy w wilgoci, tylko na LPG. Gdzieś tam napisali na forum, że może cewka przebija... lub gniazda zawilgocone są i to daje takie objawy. może jeszcze ktoś podpowie, jak do tego podejść. Też ktoś podpowiadał na forum, żeby w ciemnościach popsikać w okolce cewek i obserwować, czy iskra ucieka bokiem. Ja nie mam takich ciemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie nad cewkami, miałem taki przypadek z Citroenem Saxo i okazała się cewka, ostatnio auto stoi na dworze spróbuje, jeszcze z tymi cewkami, na benzynie jest spokój autko ładnie działa tylko na LPG są problemy, może instalacja LPG jest bardziej wrażliwa na wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też obstawiam cewki. u mnie na jednej jest sparciały gumowy kapturek i może to ta cewka właśnie. Podobno tak jest, że iskara na LPG musi być idealna i dlatego na tym zasilaniu takie objawy są. tylko trzeba sprawdzić. Daj znać, co zdiagnozowałaś swoim sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc...ja mam podobne objawy Scenic I 1.6 8v wymienilem juz reduktor, swiece, przewody, cewke zaplonowa, czujnik polozenia walu, przepustnice, silnik krokowy...i nic...jak bylo tak jest...nie wiem co jeszcze moge wymienic i do ktorego kolejnego mechanika znawcy sie udac...dosc ponuro ale mi tez nie jest do smiechu. Pozdrawiam

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silnikach 16 zaworowych, sprawdzenie cewki jest łatwe. Trzeba odkręcić torxa od cewki (każdej z czterech cewek), odpalić autko i teraz powolutku podnosić każdą cewkę oddzielnie i nasłuchiwać. Wsłuchiwać się w cykanie przeskakującej iskry, poznacz różnicę cykania tej co przebija, bo iskra będzie uciekała na bok. Jak nie będziesz miał dalej pewności, to zamienić same cewki na inne cylindry i dalej metoda z odpaleniem i podnoszeniem.

U mnie kaszlał bo miałem jedną zardzewiałą na bocznych stykach wymieniłem (woda na nią kapała z wkręta mocującego podszybie na rynnie, jest centralnie właśnie nad tą cewką). Tak więc wymieniłem jedną, ale jeszcze nie było dobrze, pobawiłem się w podnoszenie i okazało się, że ładnie wyglądająca sąsiednia cewka również ma przebicie, dużo mniejsze, ale poszła do kosza.

Innym problemem mogą być wadliwe wtryski LPG, jakoś po okresie gwarancji też zaczął mi kaszleć. Zadzwoniłem do gościa który zakładał mi instalację. Okazało się, że wyszła wadliwa partia wtrysków LPG firmy Magic Jet, wymienił mi, wgrał gratisowo nowego softa i jest dobrze już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!