Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu 1.9 dTi wymiana głowicy


elvis94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Podczas jady silnik się zatrzymał :( . Po ściągnięciu pokrywy okazało się że jest zerwany pasek rozrządu. po dalszym demontażu (ściągniecie głowicy) wyszło więcej uszkodzonych części (pogięte zawory, uszkodzone popychacze zaworowe, zerwany klin na kole zębatym wałka rozrządu, pęknięta głowica koło prowadnicy). Do końca nie wiem czym było to spowodowane gdyż z tropu mnie zbiło zerwany klin na kole rozrządu. Silnik miał smarowanie.

Czy głowica z dci będzie pasowała do Dti?

 

w dci jest common rail i hydrauliczne popychacze, czy mechaniczne wtryski będą pasowały w otwory elektrycznych?

czy jest jakaś różnica w głowicach dti?

 

Dodano: 20 cze 2014 - 22:46

Sam odpowiem na pytanie :) . Może komuś się przyda. Pojechałem w poszukiwaniu głowicy do dci ze swoją starą do dti. Sprawdziłem czym się różnią prócz hydraulicznych popychaczy. Na silnik by pasowała, tylko otwór na wtryskiwacz jest mniejszy (można rozwiercić) ale problem jest z mocowaniem pompy wtryskowej, inne rozstaw mocowanie łapy pompy (dużo zabawy ze zeszlifowaniem i nawierceniem nowego otworu) jeżeli nadal nie znajdę głowicy do dTi wznowię projekt przerobienia głowicy dci i napisze jak to wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne rozstaw mocowanie łapy pompy

Łapa jest przykręcana osobno więc po co :?: Ja miałem w Scenicu 1,9 DTI A736 i wydaje mi się, że głowice były identyczne. Niestety teraz już nie zmierzą jaką średnicę miały wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

Dnia 22.06.2014 o 11:35, elvis94 napisał:

Pierwsza dti ma mocowanie niżej.

post-54689-0-39266600-1403429615_thumb.jpg

post-54689-0-80191400-1403429635_thumb.jpg

Witam a czy można zamienić te głowice miałem taką jak wyżej a nie zwróciłem uwagi i kupiłem taką jak niżej proszę o szybką odpowiedź nie pasuje mi tylko to mocowanie pompy

Edytowane przez Cysio024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!