Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka świece żarowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jesetm posiadaczem Renualt Scenic 1.9dci. z 2001 r.Mam problem z kontrolką świec żarowych włączjących się podczas jazdy.Wiem ,że problem był przerabiany,czytałem i szukałem.Problem polega na tym ,że kontrolka włącza się po umyciu auta lub (rzadziej)po opadach deszczu.Zapala się w momencie wciśnięcia pedału gazu,auto na moment zamula a potem mimo zapalonej kontrolki (obroty około 1800- 2200)auto trochę przymulone ale idzie.Wygląda na wodę.Potencjometr rozebrałe,zmierzyłem-dobry.Zakleiłem i zasilikonowałem.Zresztą jak pokazała się kontrolka to go rozebrałem nie było wilgoci.Patrzyłem, bez demontażu na przepływomierz ale tam jest sucho.Ma ktoś z Was jakiś pomysł?Gdzieś dostaje się woda?Chyba ,że jest jeszcze coś.Ewentualnie potencjometr używka,ale tak jak piszę,nie jest to jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na pierwszy rzut na zawór EGR, przerabiałem to u siebie. Wyeliminowałeś juz tą najbardziej prawdopodobną przyczynę? Podpinałeś sie pod komputer, żeby błędy szczytać, może tam coś wyjdzie. Ja polecam zaślepienie EGR. Nie wiem tylko, czemu po myciu auta występuje problem. Czy masz objawy na równej drodze, czy przy podjazdach?

Jak auto ci przymula, to będzie szło, jednak przy jeżdzie pod wzniesienie, prędkość i moc będą spadać, mówię Tobie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Włąśnie w tym problem ,żę auto nie traci mocy na wzniesieniach,jest słabsze jak jest zapalona lampka świec żarowych.Zawór rok temu czyściłem.Przejadę około 1000km i nie zapali się.Irytuje mnie to ,to tak jakby żyłą swoim życiem:)

Edytowane przez jetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok.tak zrobie i dam znać:)

 

Dodano: 17 sie 2014 - 12:20

Witam,przepraszam za przerwę,ale czekałem na ciągłe działanie kontrolki świec żarowych.Doczekałem się.Było sucho a błąd mimo to wyskakiwał.Zrobiłem tak jak pisał tomik i problem ustał.Umyłem samochód i jest dobrze.Dziękuje za podpowiedz.Pytanie jest tylko takie, działać coś z eger czy zostawić tak jak jest?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!