Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nietypowy rozruch silnika


jaszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam następujące pytanie. Jadąc sobie samochodem (Grand Scenic II 1,9dCi), nagle usłyszałem dziwne piski dochodzące z komory silnika. Piski były krótkotrwałe i ustały. Jednak teraz słychać takie dziwne metaliczne odgłosy. To zabrzmiało tak jakby coś zablokowało się, przez co pasek dostał poślizgu. No cóż dojechałem do domu i nasłuchuje i słyszę że silnik nie pracuje prawidłowo i wciąż jakieś obce dźwięki docierają do mnie. Komputer milczy, żadnych komunikatów.

Ale po zgaszeniu silnika i próbie uruchomienia silnik bardzo dziwnie się uruchamia. Nie wiem jak to opisać, więc nagrałem krótki filmik.

Uruchomienie silnika Renault Scenic II

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie co może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisać, więc nagrałem krótki filmik.

Uruchomienie silnika Renault Scenic II

 

Youtube: ten film jest prywatny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala nieładnie.

Sprawdziłbym koło pasowe wału, pasek akcesoriów i rolki. Alternator też warto przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może to być n.p. czujnik ciśnienia paliwa? Bo on jak odpali to jakieś nietypowe metaliczne dźwięki wytwarza.

 

Właśnie po ok 3 godzinach poszedłem go odpalić, i zapala już normalnie. Jednak coś tam hałasuje.

Edytowane przez jaszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był problem z czujnikiem ciśnienia to prawdopodobnie wiązałoby się to z komunikatem na liczniku (sprawdź wtrysk/check injection/ injection defaillante).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Jutro jade na serwis i zobaczymy? Oby nie panewki :(

 

Dodano: 24 wrz 2014 - 19:55

Witam.

I diagnoza PANEWKI :bash:

Więc po przeczytaniu forum zdecydowałem się na słupek 130KM. Znalazłem zakupiłem i tu ZONK. Słupek nie pasuje. Kupiłem F9Q, a u mnie jest ponoć F9K. Czy to aż takie duże różnice są że nie można zastosować. Ponoć jest problem z mocowaniem pompy wtryskowej, i trzeba by coś w głowicy szlifować żeby weszło. Miał ktoś taki problem i wie jak z niego wybrnąć?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wymienić było same panewki (jeśli nie uszkodzona gładź wału) ?, później dbać o olej co 10-15k km. Panewki są sławne w tym modelu ze względu na charakterystyczne zamki, u ciebie i tak nie padły doszczętnie bo wtedy korbowód bokiem wychodzi :mrgreen:

Edytowane przez Scenicpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!