Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie klocków w tylnej osi i po dopompowaniu tłoczków do pozycji pracy, zaciągnąłem na próbę ręczny i usłyszałem tak jakby zerwanie czegoś, od tej pory jest komunikat sprawdź hamulec ręczny i awaria hamulca i oczywiście serwis, byłem na kompie gość mnie poinformował że sterownik wymaga naprawy lub wymiany (mam grand scenic 2006) czerwona lampka miga i co panowie radzicie żeby nie pójść z torbami :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:,

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś bliżej o samej firmie znajdziesz na forum w wielu tematach związanych z problemami elektroniki w renówkach czy to z kartami wyświetlaczami w scenikach czytnikami kart czy też właśnie z modułami hamulca

Jeszcze nie widziałem by były jakieś negatywne opinie, a wielu już korzystało z tych usług

Firma jest też obecna w allegro a najlepiej przeczytać co na swojej stronie podają.

Namiary:

http://www.el-cars.pl/uslugi.html

Cennik:

http://www.el-cars.pl/cennik.html

A co się stało??

dowiesz się po rozebraniu. Zazwyczaj w takim przypadku psują się gwintowane koncówki linek i należy tam jakieś elementy wymnienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po dokonaniu naprawy trzeba podłączyć ten moduł hamulcowy pod kompa czy nie, a tak w ogóle czy moja usterka była spowodowana moją niewiedzą, czy rzeczywiście wymiana klocków z tyłu potrzebuje podłączenia do kompa i zrobienia czegoś tam, czy pan mechanik nabijam mnie w butelkę, bo ta usterka wydaje mi się troszkę dziwna (chyba że to głupi zbieg okoliczności)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy że może to zrobić tylko mechanik z kompem tylko błąd polegał na tym, że go użyłem "sprawdziłem" ale nawet jak bym go nie zaciągnął to i tak by zadziałał przy zgaszeniu silnika i był by taki sam efekt - czyli trzeba rozpinać wtyczkę czy znasz lepszy pomysł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru na żądanie wymyślać jakichś super patentów..

Z tego co wiem, to klocki i tarcze w cywilizowanych krajach wymieniają mechanicy, a oni już wiedzą co mają zrobić nim auto klientowi oddadzą.

A że u nas zazwyczaj robi to ktoś kto ma kilka narzędzi i nie zawsze Clipa i odpowiednią wiedzę, to czasami jest jak w opisanym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z siebie ofiarę...

Przecież powyższe nie jest skierowane bezpośrednio do Ciebie ale jest stwierdzeniem ogólnego postępowania w Polsce. Właśnie z tego powodu jest to forum, by w takich przypadkach podpowiadać w miarę rozsądne pomysły jak takich z problemów, niejednokrotnie takim postępowaniem spowodowanych wyjść.

Porady takiej już udzieliłem, a jeszcze zmuszasz do kombinowania nad sposobem jak zapobiegać czemuś co może się stać, a nie zawsze musi.

Sorry nie wiem i nie mam zamiaru tego wymyślać, ja na wymianę klocków oddaję do kumatego mechanika.

Taki jest mój sposób na takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!