Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój problem dotyczy klapki nawiewu (tej po stronie pasażera), a mianowicie mam ją cały czas zamkniętą. Kręcenie regulatorem, króry ją zamyka i otwiera, nie przynosi żadnego efektu. Klapkę można "ręcznie" otworzyć lub zamknąć np. śrubokrętem (po zdemontowaniu kratki nawiewu). Czy toto da się naprawić? I ewentualnie jak się dobrać do tego mechanizmu (czy trzeba całą deskę do góry podnosić (jak to zrobić i czy to grubsza sprawa czy łatwa)). Proszę o sugestie za które z góry dzękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było. Trzeba zdjąć zaślepki głośników i odkręcić wkręty. Potem szarpnąć z wyczuciem do góry i deska sama zejdzie.

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w necie taki manualik ze zdjęciami odnośnie demontażu kokpitu i ze zdjęć wynika, że po zdjęciu kokpitu, nie ma dostępu do tych "potencjometrów" od nawiewu. Może więc trzeba sie do nich dostać od dołu? Wie ktoś może jak zdemontować schowek pasażera w megance? Znalazłem tylko coś o wymianie drzwiczek w/w schowka, natomiast nic nie było o całym schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałeś wystarczy podnieść tą górną część dechy i jakoś tam się rękę wciśnie? Kurcze w tym tygodniu nie dam rady ale w sobotę z tym powalczę;-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam ten sam problem co założyciel tematu, tylko że u mnie nie działa zamykanie/otwieranie kratki przy drzwiach kierowcy.

Czy ktoś wie jak się tem dostać do mechanizmu zamykania ?

Czy trzeba zrzucać całą dechę , czy jest jakiś mniej problematyczny sposób na naprawę tego ?

thumb_hosting_zdjec_1440424980__dsc_07591111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest cięgło odpowiedzialne za zamykanie-otwieranie. Z tego co pamiętam to chyba od góry, mogę się mylić i jest od dołu. Łączy pokrętło z tą klapką. Pewnie spadło lub pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno jest od dołu. Też u mnie to padło i na szrocie dostałem klapkę z całym "mechanizmem". Samo cięgno łączące pokrętło z klapką da się zdjąć, na prawdę ciężko schodzi ale się da. Samą klapkę wyjmiesz wyginając ją.

Tak wygląda całe ustrojstwo:

 

thumb_hosting_zdjec_1440451761__rsz_sam_1386.jpg

 

Najczęściej pęka jedna nóżka na ośce klapki albo "poprzeczka" w tulejce cięgna.

A żeby dostać się do samego cięgna trzeba odkręcić panel regulacji reflektorów i wymacać sam "mechanizm".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!