Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Składanka multimedii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat trochę już poruszany, ale nie w takiej sytuacji jaka mam ja. Kupując Fluenca wiedziałem, że był robiony i jest zrobiony dobrze. Mankament pojawił się, gdy chciałem ustalić jakaś trasę w navi (Carminat TOMTOM LIVE z wejściem na kartę SD). Po naciśnięciu pilota miga dioda na niebiesko po czym po kilku sekundach wyłącza się i tak w kółko. Po wizycie w ASO wiem:

 

- fabrycznie pojazd nie miał NAVI teraz ma :-)

- manetka przy kierownicy zgodna z navi

- radio zwykłe bez BT

- pilot BT od CLIO III :-) (spr. po nr i nigdy działać ponoć nie będzie)

 

Z informacji jakie dostałem w ASO nawet jak zmienię radio na takie z BT to nie wiadomo czy je podłącze :-) taka odpowiedź a gdybym miał chociaż na próbę to bym wiedział czy i jakie kable tam są.

Najlepsze dzwoniłem do TOMTOM'a i po podaniu nr VIN pojazdu oraz przesłaniu kopii umowy kupna otrzymałem mapę europy wschodniej do pobrania przez TOMTOM HOME. Pobrałem mapę zainstalowałem nowe oprogramowanie i uruchomiłem w czytniku wszystko mieliło ok 15 min po czym uruchomiła się mapa i dwa ekrany, które same nie znikają (w załącznikach), trzeba wyjąc kartę i włożyć ponownie wówczas uruchamia się sama mapa, pokazuje aktualną pozycję GPS i tyle.

 

Czy istnieje sposób, abym mógł korzystać z tej nawigacji? Czy iść za rada ASO i zmienić wyświetlacz na kopułkowy (segmentowy mniejszy zamiast tego dużego). Czy podstawić radio z BT (nie mam skąd) i sprawdzić czy coś ruszy?

Chętnie skorzystał bym z waszej wiedzy jak i pomocy (Bydgoszcz).

 

pozdr

post-76656-0-57875500-1416986243_thumb.jpg

post-76656-0-57411100-1416986254_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat - z mojej perspektywy, bo prawie co właśnie nie kupiłem pilota z białą puszką oraz nawigacją od clio do mojej fluency. Co to znaczy że był robiony? Wymieniali deskę również?

Jeżeli jest to wesoła twórczość podczas naprawy - to wszystko możliwe, jeżeli poprzedniego właściciela to bardzo możliwe że zadziała. Nie sugeruj się ASO bo każde mówi co innego. Ja mam radio + wzmacniacz od scenica i też miało nie działać - a działa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki koledzy za info. TZn. tam gdzie jest "daszek" lub "navi" to można je zastąpić albo tym albo tym. Cinas kiedy możemy się spotkać? Wiesz czy wymienili całą deskę raczej tak szyba przednia, więc pewnie airbag pasażera także to deskę mogli wymieniać. Tylko jak by zrobili kawał to coś by nie działało. A tu wyświetlacz reaguje na wszystkie przyciski z manetki jak i radia, ustawienia itp. Nie ma komunikacji z samą navi bo czym? oraz BT bo radio mam nie właściwe. Nie wiem czy jak je wyjmę czy będzie możliwość wstawienia innego czy to zatrybi? Mistrzowie w ASO powiedzieli także: "panie my się w takie pierdoły nie bawimy trzeba by wysłać pismo do francji jakie były części itp rozerbać calą deskę itp." no żal....

 

Dołączam fotki jak to wygląda realnie.

 

Dodano: 20 gru 2014 - 12:06

Witam,

Właśnie wróciłem po spotkaniu z kolegą cinas_ temat na chwile obecną wykonany. "Jak to stwierdzili fachowcy w aso nie uda się w moim samochodzie uruchomić navigacji ani pilota". No więc na powrocie wstąpiłem do aso i zrobiłem trochę wstydu Panom fachowcom.

Navigacja działa, mało tego uruchomienie pilota przygotowanie 5 min roboty!!!!

Jednym słowem jak ktoś wie co i jak robić ma wiedzę to ogarnia wszystko.

 

Teraz tylko wymiana radia na takie z BT i multimedia w aucie załatwione.

 

Dzięki cinas_ za pomoc!!!!

 

przy okazji nie robić rekalmy polecam kontakt.

post-76656-0-77382700-1417094710_thumb.jpg

post-76656-0-93800100-1417094738_thumb.jpg

post-76656-0-72137100-1417094779_thumb.jpg

post-76656-0-57852800-1417094826_thumb.jpg

post-76656-0-14644400-1417094878_thumb.jpg

post-76656-0-05634000-1417094901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I wszystko działa idealnie. Nawet po negocjacjach z TOMTOM dostałem upust na 2 aktualizacje mapy ;] 45%. Czasami warto zadzwonić i pogadać. Wiedza i dobra myśl Cinasa się przydały. Wszytsko działa, radio podmianka na BT + konfig , dołożony cbox + konfig i śmiga :-).

 

Tylko lać i jeździć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!