Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto gaśnie po odpaleniu silnika


damianoodm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kwietnia jestem posiadaczem Renault Megane II z czerwca 2005 roku. Kilka dni temu zmieniałem rozrząd, jednak koła zmiennych faz nie ruszałem bo go nie słychać i olej w jego okolicach nie cieknie. Miesiąc po zakupie pojawił się taki problem, że po odpaleniu samochód nagle zgasł, ale za 2-3 razem odpalił i było ok. Dziś problem się nasilił, auto na zimnym silniku gaśnie, mianowicie odpaliłem samochód ok 10-15 sekund auto gaśnie, odpaliłem jeszcze raz chciałem ruszyć gaśnie, wcisnąłem sprzęgło i znów zgasło. Po przejechaniu ok 2 km problem znika. Co może być nie tak? Wina będzie w filtrze paliwa, czy gdzieś indziej? Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem przepustnicę, i problem jest taki że teraz po włączeniu zapłonu ona piszczy a wcześniej tego nie robiła. Sprawdzałem dziś u jakiegoś obcego gościa i przepustnicy nie słychać po włączeniu zapłonu. Druga sprawa jest taka, że byłem autem na komputerze i pokazało usterkę obwodu rozrządu, więc wygląda na to że mechanik składając go coś schrzanił. Nie wiem też co z tą przepustnicą? Czyżby padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczeniem się nie martw, może gdzieś coś się zawilgociło.

Jeżeli działa, to bez obaw.

Jeżeli chodzi o błąd, to może być czujnik położenia wałka lub zawór od KZFR, wszystko zależy od tego, czym były odczytywane błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz mi w którym miejscu jest ten zawór KZFR? I w którym miejscu jest czujnik położenia wałka? Jak mogę sprawdzić te dwa elementy aby w ciemno nie kupować nowych? Widziałem że zawór KZFR kosztuje 370 zł;/

Edytowane przez damianoodm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczyszczony został elektrozawór KZFR wtyczki do niego i wtyczki do czujnika położenia wałka rozrządu. Auto wydaje się chodzić normalnie, znikł problem gaśnięcia po odpalaniu, więc pojechałem z nim na komputer i sprawa wygląda tak:

 

0530 -Obwód czujnika czynnika chłodzącego, napięcie poza zakresem tolerancji -nieciągły

0340 - Obwód czujnika wałka rozrządu; pomiar faz poza zakresem - obecny

0010 - Czujnik położenia wałka rozrządu; problem z natężeniem sygnału - obecny

 

KZFR jest dobry na pewno. elektrozawór KZFR tez jest dobry bo został sprawdzony

Co jest więc nie tak/co jest do wymiany? Sprawdzane w programie DELPHI.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Właśnie mam ten sam problem. Megane II 2004 1,6 16v, odpalam i gaśnie od razu, jak go odpalę z nogą na gazie (podciągnę go do 3000 obrotów) to chodzi normalnie, jak odpalę bez gazu, ciągnie tak do 1200 obrotów po czym schodzi do 0 i gaśnie. Jak w trakcie spadania obrotów dodam gazu to w pierwszym momencie jakby bez reakcji było a potem słychać tak jakby coś musiało się przepchać i zaczyna normalnie chodzić. Przy temperaturach poniżej -10 nie ma tego problemu. Przepustnica przeczyszczona, czujnik wałka rozrządu też wymieniony. Komputer nic nie pokazuje. Nic nie hałasuje z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!