Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przepustnica do wymiany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje auto to Megane II w kombi 2.0 16v. Ponoć mam przepustnicę do wymiany, chciałbym kupić używaną allegro. Stąd moje pytanie w załączniku zamieściłem zdjęcie przepustnicy która jest założona.

Jaką należny kupić, aby pasowała?

Czy wystarczy że numery się zgadzają : tak jak

8200 190 230

8200 171 134 - B

Dzięki z góry za pomoc..!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te numery co podałeś są najważniejsze i muszą się zgadać, ale fajnie jest to że nie musisz szukać tylko od silnika 2.0 więc masz większe pole do popisu bo pasuje też od silników 1,6. Informacja ważna bo nie wszyscy sprzedawcy podają te numery, a i idzie taniej kupić. :)

Rozumiem że jesteś pewien że jest uszkodzona? Może brudna i wystarczy ją wyczyścić, kable sprawdziłeś czy są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc. Kontrolka silnika pali się cały czas, sygnalizuje service. Gdziekolwiek nie podpiąłbym auta pod komputer, wszyscy zgodnie twierdzą, że to przepustnica. Naturalnie była sprawdzana i czyszczona, niestety problem wrócił następnego dnia. Co gorsza wraz z tym co jakiś czas wyświetla ESP/ABS system fault i autem nie da się normalnie jechać. Po zgaszeniu auta i odpaleniu ponownie, problem ESP/ABS znika, kontrolka silnika pali się cały czas. Kontrolka od ESP/ABS potrafi zapalić się po 20km, 10,5. Różnie się dzieje, przeważnie na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo z siebie się to stało czy coś wcześniej było robione? Ja bym jeszcze pogrzebał w kablach, może któryś jest uszkodzony.

Miałem podobnie jak u ciebie, u mnie dodatkowo podwieszały się obroty na 2tyś i nie schodziły do jałowych. Podczas rozpędzania dochodziło szarpanie, tak jak by ktoś dodawał i odejmował gazu. Po wymianie na inną z silnika 1,6 o tych samych numerach wszystko wróciło do normy. Kupiłem za 70zł, przeważnie wołają powyżej 150zł w górę... więc kwestia poszukać ;)

Dobrze byłoby abyś zresetował zapamiętane ustawienia przed jej wymianą, tzw przyuczenie przepustnicy, na zimnym silniku odpiąć aku, podmienić przepustnicę i podpiąć aku, odpalić go i niech pochodzi sobie do nagrzania silnika bez naciskania gazu. Powinna zniknąć kontrolka silnika, jeśli nie to będziesz musiał podjechać do kogoś na kasowanie.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam jakieś półtora roku, problem trwa może miesiąc - dwa. Nic wcześniej nie było robione z przepustnicą. Oczywiście gdy zapali się kontrolka od esp/abs, przy przyśpieszaniu objaw identyczny, szarpanie całym autem i podwieszanie się obrotów, ale gdy puszczę gaz, te spadają do jałowych. Oczywiście o przyuczeniu pamiętam :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie :)

Druga linijka obecnej przepustnicy ma symbol 04.09.3 II (jak w załączniku)

zaś ta którą chce kupić 04.40.5 IIIm, ale dwa symbole dolne są takie same , tj.

 

8200 190 230

8200 171 134 - B

 

Nie wiem czy mogę w takim razie ją śmiało brać?

post-85275-0-65303100-1443607604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dotyczy druga linijka to nie wiem (możliwe że nr partii produkcji), informację o tym która linijka jest ważna otrzymałem od osoby która zajmuje się renówkami w Krakowie, a że nic dziwnego nie zauważyłem w działaniu silnika więc raczej jest to prawda. Mam identycznie jak ty, wszystkie numery są takie same oprócz drugiej linijki. Jeżeli za dobrą cenę to się bym nie zastanawiał. Możesz najwyżej spróbować się dogadać że jak będzie źle to oddasz.

Przepustnice o danych numerach były stosowane w różnych modelach Renault więc możliwości są duże.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek nie podpialbym auta pod komputer, wszyscy zgodnie twierdzą że to przepustnica, naturalnie była sprawdzana i czyszczona, niestety problem wrócił następnego dnia, co gorsza wraz z tym co jakiś czas wyświetla ESP/ABS system fault i autem nie da się normalnie jechać.

Ja bym zaczął od sprawdzenia kabli i wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś ta którą chce kupić 04.40.5 IIIm

Rosol to w taki razie rozszyfruj co to za data z powyższych informacji (może być i odwrotnie 04,09,2003), a żeby było ciekawiej u mnie w jednej mam starej 3,14,5 a w drugiej 3,32,3 !!!! Rok produkcji jest inaczej podawany na częściach.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Przepustnica z wysyłką wyszła 102zł, nie jest źle.

Kable zostały ostatnio właśnie sprawdzone, niestety nie były przyczyną.

Gdyby jednak mimo wszystko przepustnica nie byłaby przyczyną , odezwę się na pewno.

 

Szczególne podziękowania dla 'karllo' zza chęci i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosol to w taki razie rozszyfruj co to za data z powyższych informacji (może być i odwrotnie 04,09,2003), a żeby było ciekawiej u mnie w jednej mam starej 3,14,5 a w drugiej 3,32,3 !!!! Rok produkcji jest inaczej podawany na częściach.

Napisałem "może być" i jeżeli jest cyfra 40 (nie zauważyłem tego w poście) to nią nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!