Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wymienić filtr paliwa ? - DIESEL


osiemmx

Rekomendowane odpowiedzi

Nasłuchałem się i muszę go wymienić. Otwieram maskę i chyba jest przed prawym kołem ale nie mam pojęcia jak się do niego dostać (od dołu ? - od góry klima przeszkadza). Nie zapowietrzę układu ? Po prostu nie wiem czy to jest prosta robota czy lepiej jechać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filtrze masz zaworki i je zakręcasz(przewody są oznaczone kolorami więc nie pomylisz),a jeśli chodzi o wyjęcie to wychodzi lekko obrócony w górę w stronę chłodnic.ja patrzyłem jak wymieniali to mechanicy ale szczerze mówiąc to na Twoim miejscu pojechałbym do mechaniora bo majątku to nie kosztuje! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiemmx, Gdybyś tak w profilu podał rocznik auta, łatwiej było by udzielić odpowiedzi.

Udzielę podpowiedzi jak to robiłem w scenicu, gdyby Twój filtr był inny to opis w tym temacie przyda się potomnym.

Mnie się jednak wydaje, że Twój filtr jest podobny do mojego, ma tylko 2 wężyki i na środku od góry jedną śrubkę TORX. Jeśli mam rację to odkręcasz tą śrubkę, demontując uprzednio wężyki, podnosisz pokrywę filtra i wyjmujesz wkład. W to miejsce wstawiasz wkład np: FILTRON PM 858/2 z kompletem uszczelek. Po poskręcaniu podłączasz wężyk dopływowy i powoli pompujesz paliwo gumową gruszkę na przewodzie przed filtrem. Gdy zobaczysz paliwo w drugim króćcu, zakładasz drugi wężyk, ten do pompy wtryskowej. I teraz przyda się druga osoba, która zapali silnik, a Ty dalej pompujesz paliwo gruszką. Robisz to po to by ewentualne powietrze przepchnąć przez pompę do cylindrów, lub przez przelew na pompie z powrotem do baku.

post-2372-1208216379_thumb.jpg

post-1-1208216379_thumb.jpg

post-1-1208216380_thumb.jpg

post-1-1208216381_thumb.jpg

post-1-1208216382_thumb.jpg

post-1-1208216383_thumb.jpg

post-1-1208216384_thumb.jpg

post-1-1208216385_thumb.jpg

post-1-1208216386_thumb.jpg

post-1-1208216387_thumb.jpg

post-1-1208216388_thumb.jpg

post-1-1208216389_thumb.jpg

post-1-1208216390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!