Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silniczka szyberdachu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czeka mnie wymiana silniczka szyberdachu w mojej Megance.

Zastanawiam się czy żeby to zrobić trzeba odłączać tą podsufitkę, w sensie immobilizer ?

Wolałbym tam nic nie ruszać bo boje się, że potem nie odpalę auta.

Czy żeby wymienić ten silniczek trzeba ściągać te wszystkie lampki wraz z immobilizerem ?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silniczek szyber-dachu znajduje się z tyłu auta nad tylnym siedzeniem i tam by należało zdejmować podsufitkę. W panelu masz tylko sterowanie. Tak było w mojej 19-nastce z 95r. więc myślę że nic się w tym temacie nie zmieniło. Niestety nie mam już zdjęć z demontażu, zostały mi tylko części ale nie wiem czy pasują do meganki czy nie :(.

thumb_hosting_zdjec_1461612404__szyber_czesci.jpg

 

Jesteś pewien że to padł silniczek a nie np. przełącznik sterowania :rolleyes: który należało by przeczyścić :unsure: sorry poprawione.

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej się zmieniło bo silniczek jest tuż przy samym szyberdachu. Ja musiałem go wyciągnąć bo kiedyś mi przeskoczyło tam na zębach i szyberdach nie domykał się do końca. Musisz zdjąć pokrywkę od immo, potem odkręcić ten cały panel z przełącznikami i oświetleniem kabiny aż ostatecznie dostaniesz się do silnika szyberdachu. Jeśli nie działa w ogóle to musisz go poluzować i ręcznie schować szyberdach w dach, bo tak go nie wyciągniesz chyba. U mnie nie spowodowało to żadnych problemów z immo, niby czemu by miało coś się stać? Odłącz aku jak będziesz to robił i tyle. W podsufitce masz chyba jedynie odbiornik dla podczerwieni kluczyka, rozkodowanie następuje w sterowniku przy silniku, choć mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo że ktoś zainteresował się tematem bo nie ukrywam jest to dla mnie ważne,brak klimy wynagradza szyberdach no ale u mnie nie działa.

Jestem już po wymianie silniczka i jest coś takiego że szyberdach lekko się otworzy i staje,idzie go zamknąć ale nie chce iść dalej,dzisiaj próbowałem nasmarować linki i wykręciłem silniczek i nie mogę go skręcić,nie pasują mi śruby,wklejam zdjęcie,czy mogło się coś przestawić odnośnie tego plastiku w który wchodzi zębatka silniczka? wtedy wszedł idealnie a teraz mam problem

 

Myślę że jest to jak najbardziej do zrobienia samemu,tylko chciałbym uniknąć ściągania podsufitki.

 

thumb_hosting_zdjec_1461593124__cam00669.jpg

Edytowane przez Sparky01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O ile dobrze pamiętam to silniczek jest przykręcany na trzy śruby. Tak więc czwarty i piąty otwór najdalej odstający należało by skręcić tą samą śrubą, ale mogę się mylić może kolega @droopy potwierdzi. Pewnie dla tego nie działał tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety aż tak nie pamiętam budowy tego...Ja bawiłem się tym ze 4 lata temu. Na pewno kupiłem samochód z takim problemem, że szyberdach normalnie uchylał się do góry, ale przy wsuwaniu go w dach wchodził tylko kawałeczek. Okazało się, że poluzowane były śruby prowadnicy tej szyby, wystarczyło dokręcić i dach cudownie zaczął działać. Sprawdź bo może też z tego samego powodu dach zacina Ci się w pewnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz co z tą linką widoczną na zdjęciu? ona ma wchodzić do zębatki cała czy tylko kawałek,nie wiem jak skręcić ten silniczek teraz,śruby mi coś nie nachodzą tej plastikowej zębatki do tych zamocowanych od dachu,zastanawiam się czy gdzieś tego nie oddać,jednak wolałbym szyberdach na korbkę hehe

Edytowane przez Sparky01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie jest na 3 mocowany silnik, slawinci ma rację musisz dopasować otwory tej podstawki plastikowej silnika do tych w dachu. Linka powinna tam wchodzić nad tą czarną po prawej. Zobacz jak są umieszczone te dolne linki, które są na swoim miejscu i zrób identycznie górą. Zapewne ten plastik blokuje właśnie te linki w konkretnym miejscu.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bardzo,a jeśli dalej nie będzie mi działało to wiesz może jak dostać się do prowadnic? szczerze nawet nie wiem jak one wyglądają a podejrzewam że może się zastały.

Edytowane przez Sparky01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tam coś nasmarować to najłatwiej wyciągnąć całą szybę. Musisz mieć zamknięty dach, odsuwasz zasłonkę i ściągasz takie zaślepki plastikowe czarne, które są po obu krótszych bokach dachu. Pod nimi zobaczysz śruby, które trzymają szybę. Wyciągasz szybę i zobaczysz co tam trzeba nasmarować czy wyczyścić. Ja trochę źle napisałem ;) Ogólnie sama szyba była poluzowana, w sensie kilka tych śrubek ją trzymających było luźno i dlatego blokowała się. Jutro za dnia mogę zrobić u siebie fotki gdzie masz te śrubki trzymające szybę.

Jeszcze jedno, te zaślepki nie są na wcisk, żebyś nie ciągnął. Je trzeba podnieść do góry i wtedy wyciągnąć.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny,jutro chyba znowu się będę z tym bawił,a jeszcze jedno pytanie,dużo osób mi radzi żebym ściągnął podsufitkę i wtedy to robił bo jest dobry dostęp,ale mi się wydaje że ta podsufitka trzyma się na klej,mam rację?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie chce tego robić,potem już może nie będzie to samo a ja jestem nowicjuszem jeśli chodzi o auta i pewnie nie zrobię już tak samo jak jest,wolę już chyba żeby ten szyberdach mi nie działał,chodzi ci o te śrubki widoczne na zdjęciu? jest ich 4,2 po jednej stronie i 2 po przeciwnej.

 

thumb_hosting_zdjec_1461617201__cam00671.jpg

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!