Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

indywidulny kredyt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie, bo może już ktoś z was brał w podobny sposób używane auto z komisu. Ja zawsze kupowałem za gotówkę, ale przyszły takie czasy, że kasa ta sama a wymagania coraz większe :)

 

Mianowicie mam odłożone 9 tyś na auto, ale przeglądając serwisy w tej cenie nic ciekawego nie znalazłem. Autka które przykuwają moją uwagę kosztują 15tyś i wyżej.

Znalazłem w końcu auto na które chce się zdecydować i kosztuje 17tys.

 

Mam megi 1.6 , które mogę oddać w rozliczeniu, ale wiem że dużo za nią nie dostane, bo to już złom z 98. Nie chce brać kredytu z banku, bo nie mam umowy o pracę. Jednak z tego co wyczytałem nie którzy agenci dają kredyt na auto na dowód, tylko są pewne zasady typu OC/AC

Generalnie mógłbym zapłacić 60% wartości tego auta i resztę kredytować, oczywiście w taki sposób żeby auto było już moją własnością?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre banki się reklamują, że dają kredyt na samo oświadczenie o dochodach, ale jak przyjdzie co do czego i tak w praktyce musisz dostarczyć zaświadczenie z zakładu pracy. Bez umowy o pracę raczej nikt Ci kredytu nie da. Ewentualnie jeśli jesteś "wolnym zawodem" możesz próbować udokumentować swoje dochody poprzez zeznanie PIT. W Twoim wypadku może byłoby łatwiej o tyle, że masz duży wkład własny. Z drugiej strony trudno dostać kredyt na auto starsze niż kilka lat. Jednym słowem skomplikowana sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam, że będzie daremne jeżdżenie i załatwianie, bo zaświadczenia z pracy na pewno nie dostanę. Skomplikowany temat, musiałbym tłumaczyć na jakich zasadach pracuję i ile zarabiam. Czasem pracuje 120 godzin w miesiącu, czasem 220, zależy od grafiku I to właśnie jest problem że tam nie ma umów o pracę, bo to jest praca w gastronomii i wszystko zależy od obrotu. Dlatego się zacząłem rozglądać za tego typu ogłoszeniami.

 

W megi się kończy przegląd i nie chcę już w nią więcej pakować pieniędzy, stąd moje pytania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj u pośredników. Są firmy, które pośredniczą w kredytach i leasingu konsumenckim, mając umowy z wieloma bankami. Ja swój kredyt załatwiłem telefonicznie/mailowo, oszczędzając przy tym kilka procent. No i masz stałego "opiekuna", a nie tego, na którego trafisz akurat w banku czy na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!