Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegrzanie silnika w drodze - pęknięty przewód chłodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas jazdy zauważyłem że mam z tyłu wilgotną szybę, chwilę później poczułem, że samochód nagle zaczął słabnąć. Po chwili wyskoczył na wyświetlaczu komunikat "przegrzany silnik", od razu zjechałem na pobocze. Po odpuszczeniu gazu temperatura na wskaźniku momentalnie spadła. Na poboczu okazało się, że całe lewe, przednie nadkole i koło jest mokre, samochód pod spodem i z tyłu mokry, w bagażniku, w styropianowych schowkach znajduje się zielony płyn chłodniczy. Winowajcą okazał się pęknięty przy króćcu przewód chłodniczy, ten który znajduje się u góry termostatu. Udało mi się uciąć przewód w miejscu pęknięcia (cały przewód skrócił się w sumie o jakieś 4 centymetry) i po 4 godzinach walki na autostradzie, ledwo mieszczącym się w w okolice silnika i akumulatora multitoolem z kombinerkami udało mi się założyć opaskę zaciskową i rurę z powrotem na miejsce. Musiałem następnie dolać około 4L płynu chłodniczego.

W planach mam wyjazd za granicę w następnym tygodniu i teraz trochę się tego wszystkiego obawiam.. dzisiaj sprawdziłem resztę przewodów chłodniczych i wyglądają na nieco sparciałe , dlatego chciałbym je wymienić (przynajmniej te które znajdują się pod termostatem). I teraz mam dwa pytania:

1. gdzie dostanę takie nowe przewody do Megane II ph II kombi 1.6 16v (najlepiej cały zestaw)?

2. czy po przegrzaniu silnika, z objawami towarzyszącymi jak wspomniałem powyżej, powinienem coś jeszcze sprawdzić? Czy ktoś miał później problem na przykład z pierścieniami tłoków albo z jakimiś przypalonymi uszczelkami? Wydaje mi się że samochód pracuje naturalnie, przyspiesza jak do tej pory, po nagrzaniu trzyma temperaturę na środkowej kresce po lewej od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

poszukaj firmy która ma w ofercie sasica ,gatesa (lepsza jakość) lub impergom ,eurohesperię(trochę gorsze ale ujdą) mają dosyć duży wybór , a żeby mieć absolutną pewność co do uszczelki można zrobić test na obecność co2 w płynie chłodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!