Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic RX4 1,9 DCI nie odpala


adam26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki mały problem posiadam scenica RX4 1,9 DCI 2001 rok przebieg około 160000 do dziś wszystko było prawie ok samochód palił normalnie na rys ale pewnego dnia jak chciałem ruszyć silnik kręcił ale nie odpalił troszeczke pokręciłem i przerwałem na jakieś 20 minut po tej chwili odpalił na rys jeździłem nim kilka dni i znów to samo kręci ale nie odpala dałem mu narazie spokuj będe zaraz kręcił ale jaka może być przyczyna chcę dziś podjechać na kompa tyle że nie do serwisu ale musze tam jakoś dojechać możę ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stara się załapać to może tylko padł elektrozawór na pompie lub w twoim przypadku masz już elektryczną pompkę paliwa która podaje ON do pompy(pompa sama nie zasysa) objaw raczej powinien być taki jak w benzynie że po włączeniu zapłonu powinno ją słychać przez parę sekund. wybadaj na początek od tego. filtr paliwa mam nadzieję że zmieniasz często przy jakości polskiego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taka sama sytuacje zgasilem auto na przejezdzie koljowym i juz nie odpalilem nastepnego dnia rano odpalil jak by bigdy nic po czym po okolo 5 probach odpalenia igaszenia znowu wysiadl

 

byla to wida pompki paliwa znajsuje sie ona kolo kola po stronie pasazera jezeli ja zlokalizujesz to mozesz sprubowac ja lekko " puknac " to powinno pozwolic Ci odpalic auto na jakis czas koszt nowej pompki bynajmniej w moim przypadku to 300 zl bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pytał czy wymieniałem filtr paliwa tak wymieniałem robiłem przegląd wymiana oleju filtry a także rozżąd z wszystkimi rolkami napinaczami chyba że paliwo kiepskie zatankowałem bo tankowałem 3 dni wcześniej a co do tego że powinienem słyszeć pompke po przekręceniu zapłonu owszem słysze ją tak zabuczy niewiem może przez kilka sekund i cichnie ale to chyba tak ma być może faktycznie się zwiesiła.Ciekaw jestem czy jeśli podłącze samochód pod komputer to wykaże naprzykład usterke pompki ? albo uszkodzony elektrozawór ?

 

[ Dodano: 2008-04-30, 19:17 ]

ok wiem już że pompka znajduje się obok koła po stronie pasażera musze ją zlokalizować

 

[ Dodano: 2008-05-02, 11:55 ]

mam pytanie jak dostać się do pompy paliwa wiem że jest gdzieś w tyle po stronie pasażera czy z zewnątrz jakoś można się dostać czy trzeba rozbierać coś mam problem bo nie mam jak scholować samochodu i nie wiem czy pod blokiem jestem w stanie to sam naprawić doradźcie coś bo mnie trafia jak już wiecie jest to renault scenic RX4 DCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!