Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia oleju- za co odpowiada?


mlba

Rekomendowane odpowiedzi

Za co tak naprawdę odpowiada czujnik ciśnienia oleju?

 

zaczęło się od tego że przy zapalaniu nie świeciła mi się kontrolka od oleju!!

 

elektryk zdiagnozował podłączając "przez obejście" że czujnik się popsuł

 

więc jadę sobię na wymiankę dziś i tu nagle po drodze - ŁUP - walnęła mi uszczelka pod głowicą ?

 

czy myślicie że to może być coś związane z tym czujnikiem?

za co on tak właściwie odpowiada?

 

i jak się zepsuje albo działa wadliwie to co może się przez to w Megance stać??

 

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje? Konkretnie nie wiem. Ale za co odpowiada chyba wiem. Gdyby na przykład coś się stało właśnie z ciśnieniem oleju np: zawadził byś miską olejową o coś i nie poczuł i wyleciał by olej z silnika nie było by oleju i jednocześnie ciśnienia. Czujnik by to wykrył i zaświeciła by się kontrolka od oleju aby natychmiast się zatrzymać. A wszystko po to żeby nie zatrzeć silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myślicie że to może być coś związane z tym czujnikiem?

za co on tak właściwie odpowiada?

myśle że to przypadek bo od braku ciśnienia (o jego sygnalizowaniu odpowiedzialny jest właśnie czujnik) napierw padłyby korbowody i panewki względnie rozrząd zacząły "grać" dość głośno. Fakt faktem że kanały olejowe w bloku i głowicy służą też do odbierania ciepła więc i przepalenie uszczelki tużkoło kanału olejowego jest możliwe. Dla św spokoju popatrz podczas demontażu w którym miejscu uszczelka puściła. Jak koło olejowego należy koniecznie po montażu nowej uszczelki sprawdzić ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czujnikiem to myślę, że jest tak: jak nazwa wskazuje informuje on o ciśnieniu oleju. Np: w przypadku kiedy niedomaga nam pompa oleju (zużycie, uszkodzenie) i nie jest ona w stanie dać odpowiedniego ciśnienia pozwalającego dotrzeć dla oleju we wszystkie miejsca, które ma smarować olej- czujnik to wykrywa i informuje nas o tym. Poziom oleju może być prawidłowy, ale niskie ciśnienie i tak doprowadzi do niszczenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!