Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w silniku, nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie.

 

Z racji, że to mój pierwszy post tutaj to bądźcie wyrozumiali oraz oczywiście witam wszystkich :)

 

Jechałam autostradą, nagle pojazd jadący przedemną wyhamował, więc zwolniłam i zrzuciłam bieg na niższy. Nagle rozległ się jakiś stukot z silnika (odrazu mówię, że nie był to dźwięk stukającej panewki - to już raz przerabiałam), raczej niezależny od obrotów silnika. Jako, że był zjazd z autostardy to zaczęłam zjeżdzać, chcąc sprawdzić czy to stuki z silnika, czy może z kół wrzuciłam mu luz, dźwięk ustał. Po kolejnym wrzuceniu biegu auto zgasło. Po otworzeniu maski widać było, że płynu jest trochę mniej niż było przed wyjazdem (po wystygnięciu silnika i dolaniu ok. 1litra poziom jest trochę ponad normę). Jednak samochód już nie odpalił. Na początku auto nie chciało wogóle zakręcić, jakby wogóle nie dostawało prądu. Po wystygnięciu auto zaczęło kręcić, ale nadal jakoś bez wielkich chęci. Dziś po zobaczeniu pod maskę i przekręceniu kluczyka na zapłon nie słychać wogóle cewki (w dzień powstania awarii przy próbach odpalenia było ją wyraźnie słychać). Narazie auto stoi i czeka.

 

Dodam, iż w tym roku już za dużo zostało do niego dodane, żeby inwestować w kolejny remont silnika. Dlatego chciałabym przynajmniej zdiagnozować jak droga może być ta usterka.

 

Usterki naprawione w okresie ok. 3 miesięcy: uszczelka pod głowicą, rozrząd wymieniony, termostat.

 

Niżej dodaje jeszcze link do filmiku jak wygląda teraz próba odpalenia.

 

 

Dzięki wielkie za wszelką chęć pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!