Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

renault megane 1,6 1996 r silnik k7m podwyzszone spalanie


wiesio63

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam też taki sam samochód i wydaje mi się że jest to normalne w Megance. Mi np. pali w mieście 10l/100km więc nie jest to żadna rewelacja. Ja jak wlewam sobie 20l to wiem że zrobię na tym 200 km (łatwy przelicznik :mrgreen: ) zależy to tez od stylu jazdy, ilości korków, czerwonych świateł, ile przed Tobą jedzie L-ek z prędkością 30km/h itp

Poza tym lepiej zatankować do pełna, przejechać 100 km i znów uzupełnić do pełna, wtedy jest wiarygodnie. Kontrolka też nie zawsze zapala się przy tym samym poziomie paliwa w baku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zurzycie

zuŻycie

okazało sie ze mam walniety termostat ale czy to moze tak mocno wpływac na zurzycie paliwa?

jak najbardziej może, silnik wtedy nie osiąga właściwej temperatury i podaje bogatszą mieszankę, stąd spalanie jest większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też taki sam samochód ... zależy to ... ile przed Tobą jedzie L-ek z prędkością 30km/h itp

P.

...ja też mam tą samą Megane i w mieście spala mi 8-9 l/100 km (Lublin), na trasie zszedł delikatnie poniżej 7emki :mrgreen: ale nie czepiam się L-ek, przecież oni też muszą gdzieś nauczyć się jeździć...

W mieście bardziej narzekałbym na kierowców w kapeluszach/czapkach (patrz: 1 listopada) bądź typów z komórką przy uchu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 6.6 l/100km taka sama megi, polowa czasu na autostradzie (~90 km/h), polowa w korku na miescie. Jezdze ~70 km dziennie - benzyna 98.

 

Nalej w samochod po korek - kilka razy dopompuj jak Ci wybije zeby bylo na pewno full.

Zresetuj maly licznik kilometrow i przejedz spokojnie 400 km potem dopompuj do pelna znow, wez paragon, sprawdz ile litrow wlales, zobacz ile kilometrow i policz z proporcji ile spala:

 

ZYZYCIE = (100 * LITRY ) / DYSTANS [litry / 100 km]

 

Milego liczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Megane spala ok 6.5 litra jak jade do 120 km/h za miastem, powyżej ponad 7 litrów. Maksymalnie spaliła mi 11.5 w mieście przy ciężkiej nodze;-).

Ja trafilem na trefny model, cały czas dokładam potężne piemniądze - czy warto??? SIĘ OKARZE.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, u mnie od ponad miesiąca zauważyłem zwiększone zapotrzebowanie na benzynkę. Jak robiłem zazwyczaj miedzy tankowaniami 800 km to tak ostatnio jakoś tylko około 600. Byłem w ASO i podłączyłem się pod clipa i co się okazało :!: Wyświetlił komunikat o uszkodzeniu czujnika temp. powietrza. :-? Zaglądamy tam, odpinamy wtyczkę od czujnika i co widzimy - wyleciał (nie urwał się ) przewodzik z jednego pina. Naprawa we własnym zakresie (wymieniłem sobie całą wtyczkę ) i narazie tak na oko mogę ocenić, że chyba jest poprawa - czyli mniej pali, ale tego będę pewien na 100% za jakieś kolejne tankowanie - narazie jeszcze mam ponad 1/2 zbiornika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!