Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po zakupie używanego Megane :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników forum <ok>

Mam na imię Marzena i wczoraj stałam się szczęśliwa posiadaczką Renault Megane-/1.4/2001/sedan---jest to mój pierwszy samochód stąd parę pytań :)

Zdaję sobie sprawę,że po zakupie używanego samochodu należy wymienić w nim parę części, olejów smarów:),ale ja zupełnie nie wiem od czego zacząć:)a "problemem" jest to,że mieszkam za granicą i nie mam za bardzo kogo się poradzić :-/

Jeśli byłoby to możliwe prosiłabym o listę co poddać wymianie oraz jakich miałoby to być firm:)dodam,że liczyłam się z tym przy zakupie i mam przeznaczone na ten cel parę groszy ;-)

Aha jeśli chodzi o oględziny auta nic oprócz delikatnego "pływania" skrzyni biegów (tył,przód)nie zwróciło mojej uwagi-ten mankament również chciałabym usunąć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia :)

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec koleżanko pokolei: najważniejsze to rozrzad,olej silniikowy,płyn hamulcowy i płyn chłodniczy jak również filtr oleju,filtr powietrza,filtr przeciwpyłkowy.Warto zobaczyć w jakim stanie są klocki i tarcze hamulcowe.Narazie byłoby to na tyle chyba że coś przeoczyłem to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową użytkowniczkę <ok>

Ma się rozumieć, że autko miało przed samym kupnem robiony przegląd? jeżeli tak i nic tam "strasznego" nie wyszło to jonjak napisał raczej wszystko. Gdyby przyszło mi to jeszcze podzielić na ważne i ważniejsze to proponuje zacząć od rozrządu i oleju w silniku razem z filtrem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonjak niestety autko nie miało robionego przelądu przed zakupem,ponieważ nie było takiej możliwości-zakup od osoby prywatnej.

Mam nadzieję,że przy okazji wymiany wyżej wymienionych rzeczy nie wyjdzie nic "strasznego"!

A wiecie może jak poradzić sobie z problemem skrzyni biegów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów:)

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Niestety mam nowy problem po wymianie-oleju,wszystkich filtrów,świec oraz kompletnego rozrządu razem z pompą wody- silnik zaczął pracować bardzo głośno(jak diesel:(...mechanicy twierdzą,że wszystko jest wporządku,ale przed serwisem silnik pracował cicho...

Czy ktokolwiek ma pomysł co mogli popsuć???

Dostałam fakture-wszystkie części oryginalne-nowe-może coś żle podłączyli???nie mam pomysłu...<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!