Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z skrzyni biegów.


BUDZIKKK

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy na 1, 2, 3, 5 słyszę bardzo dziwny dźwięk. Nawet niewiem jak to nazwać. Niby jakiś pisk, Moze odgłos jest troszkę podobny do dźwięku jakie wydają opony zimowe podczas jazdy w deszczu.

Powiedzmy ze to jest dziwny pisk który jest najgłośniejszy przy około 2000obr/min, im większe sa obroty to dźwięk niby zanika. Na 4 biegu tego dźwięku nie słychać.

Olej w skrzyni w normie (wymieniany ok 3000km temu).

Może mi ktoś powiedzieć co to może być? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pewnego mechanika z serwisu Boscha który specjalizuje się w skrzyniach, by zlokalizował mi ten dźwięk i cokolwiek więcej powiedział.

Nawet sprawdzał ten dźwięk na obwodnicy, przez całą drogę nie odezwał się ani słowem, po dotarciu do zakładu powiedział że nie może podać mi trafnej w 100% diagnozy. Wydaje mu się że coś się dzieje z kołami w skrzyni (świadczy o tym tylko dźwięk na 1,2,3,5) ale żeby dokadnie to stwierdzić musiałby ją rozebrać.

W zasadzie dalej niewiem co z tym robić!

Czy ktoś z was ma podobny problem w swojej meg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję o wymianie podjąłem z powodu przebiegu auta, i w trakcie jazdy zauważyłem, że coś mi ciężko biegi wskakują (wtedy dźwięku nie było). Panowie w warsztacie wlali mi olej SHELL, numeru nie pamiętam, ale jak tylko znajdę paragon to podam nr.

Olej mechanik zakupił sam.

 

 

Czy ktokolwiek spotkał się z takim zjawiskiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUDZIKKK, często mechanicy i uzytkownicy kilku for twierdzą że skrzynie renault lepiej chodzą na oleju półsyntetycznym a nie pełnym syntetyku jak to zaleca producent podejrzewam że zmieniono ci na olej gęstszy ale nie chcę wyrokować powinien być olej o specyfikacji 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Myślisz że jest to wina oleju jaki wlali do mojej meg?? Będe musiał skontaktować sie z tym zakładem i ustalić co tam wlali, z tego co wiem to prowadzą jakąś kartoteke.

Jeśli okaże się że wlali inny, i ponownie wymienię na taki jak zaleca kolega, te zakichane dźwięki znikną?? Czy to możliwe??

 

[ Dodano: 2008-04-15, 15:10 ]

Byłem i wiem!

Wlali 75W/80 firmy shell.

Czy teraz może ktoś postawić jakąś diagnozę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!