Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to odkręcana miałem belke ze dwa razy. Raz przy wymianie tłumika, drugi przy zmianie wysokości tylnego zawieszenia. Zawsze tylko była przykręcana i nic więcej. Na geometrię to nie wpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylnią belkę i drążki skrętne u mechanika, który chyba nie do końca zna sie na francuzach. W sumie wszystko jest ok, ale jak pojechałem na diagnostyke to gość sie mnie pyta czy auto było bite, ja mowie ze nie, i wtedy powiedziałem ze mialem robiony tył. On na to żebym pojechał do dobrego serwisu albo ASO to mi to wyregulują bo coś mu sie nie podoba geometria.

Czy faktycznie tam jest co regulować? Czy mam zmienic diagnostyke ? :P

 

Gum nie ścina, auto jedzie równo nawet przy 120 jak puszcze kierownice, w zakręty wchodzi ładnie i nie piszczy na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobry na wieczor. mam malutki problemik mam meganke 1.4RN 98r jakies "robale":P zjadaja mi opony na zadku... na nowych kormorankach jezdze jakies 4 miesiace i juz marnie wygladaja a do tego lewa jest scieta lekko od zewnatrz. ostatnio mialem firestonki jakies i strzymaly ponad rok... czy to belka??? i jezeli tak to czy moge ja wytargac z diesla z tego samego roku? dziekuje za odp pozdrawiam

 

aha recznego uzywam tylko po zatrzymaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź geometrię to się dowiesz. w książce wkł są podane różne typy tylnego zawieszenia takie jak cztero-drążkowe i rurowe więc musisz zbadać jakie masz. diesel podobno jest sztywniejszy ale wydaje mi się że raczej różnica jest na przodzie. na tyle powinno się dać to założyć jak typ się będzie zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam problem z belka do megan 1 coupe z 2000 roku silnik 2.0 IDe, jest krzywa, . nie moge znalesc nigdzie takowej na tarczach , czy pasuje od jakiegos innego modelu??

 

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to zdjęcie się przyda. ja rozumiem to tak:

Interesuje Ciebie rysunek B

wg. opisu montowana belka była w htb z silnikiem 2.0 i wszystkich qpe i sedanach.

wg. rysunku można przypuszczać że ta belka pod tarcze i pod bębny jest taka sama a żeby u ciebie wszystko grało musiał byś przełożyć tylko mocowania od tej swojej krzywej.

Czyli jak kupisz belkę z sedana lub qpy to powinno to grać. Przynajmniej tak to widzę po tym rysunku. Nic więcej niestety nie wiem gdyż sam się tym nie interesowałem.

Myślę że z dalszą pomocą przyjdzie google grafika i allegro żeby popatrzeć jak wyglądają te beleczki :-)

post-5486-1277454064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!