Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic 1.6 v8 1999


marb195

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem potencjalnym nowym użytkownikiem tego Forum.

Pozdrawiam Wszystkich sympatyków Renault serdecznie.

 

No i oczywiście prośba, ponieważ nie mam jeszcze samochodu w ogóle a Renault w szczególności, proszę wszystkich ludzi dobrej woli o poradę przy zakupie tego samochodu:

http://otomoto.pl/renault-scenic-z-gazem-C7026165.html

 

Za wszelkie sugestie i porady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie robi dobre wrażenie, mam jednak dwie uwagi:

1. Kierownica z modelu po liftingu, albo wymieniona, albo już się załapała na liftingowe zmiany.

2. Silnik, nie wiem jak masz zamiar używać tego auta, ja mimo wszystko bym poszukał czegoś mocniejszego. 75 KM w Scenicu to nie jest dużo.

Reszta chyba ok, jak masz niedaleko (a widzę że masz), podjedź, obejrzyj i decyduj.

Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na tego po liftingu gdyż zegary też ma od nowego. Co do silnika to wersja 8V miała 75KM a tu jeżeli jest po liftingu to silnik jest 16V a wtedy ma więcej mocy. Przynajmniej tak mi się wydaje że silnik też powinien być z fazy II (patrząc na scenica Robaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, wątpliwości mam jednak nadal sporo, ponieważ właściciel tego samochodu jest drugim jego posiadaczem w Polsce i sprzedaje go po zaledwie pół roku użytkowania. Obawiam się czy nie jest to samochód po remoncie w kraju i jego właściciele pozbywają się go, bo jest z nim coś nie tak. Elementy z nowszego modelu pojawiły się w nim fabrycznie ??? czy też przy okazji np. właśnie naprawy powypadkowej ??? Jak to sprawdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, przecież to buda z S I PH 1 i nie da sie jej pomylić z HP 2 inne reflektory przód to samo z tyłu, inna linia maski.

Co do auta to na scenica zdecydowanie za mało koników.

Zorientuj sie też ile on juz na tym gazie przejechał bo auto ma 186kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, w 99 roku zdarzały się Sceniki phI z silnikiem 1,6 16V (od marca, ale nie jestem pewien). Tutaj jest szansa że może być 1,6 ale 90 KM.

Elementy z nowszego modelu pojawiły się w nim fabrycznie ???

Jest to możliwe, ale najlepiej sprawdzić to po numerze VIN.

Czy była robiona blacharka powie Ci serwis, albo chociaż poproś o pomoc znajomego blacharza (Twojego znajomego, nie tego którego poleci sprzedający <ok> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, w ramach sprostowania bo faktycznie się źle wyraziłem,

Wygląda na poprawioną wersję pierwszej edycji czyli taką co posiada fabrycznie zamontowane elementy z ph2. Ale wtedy silnik też powinien być z ph2 czyli mieć chyba 102KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, 107 km ale przy 1,6 16V jak u mnie, ja mam identyczny model, kolego marb195, lepiej poszukaj z silnikiem 16 zaworowym, ten który jest w ogłoszeniu jest za słaby do scenika zwłaszcza że właściciel jasno opisuje że to 75 KM czyli wersja silnika K7M 720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myślałem że to mój szczeniaczek, czyli wersja Calenido 03/99 ale po bliższym się przyglądnięciu mam niejakie wątpliwości. Co do posiadanej wersji mogę powiedzieć, że jest to mechanicznie phII ale nadal w starej budzie.

Co do tego ze zdjęć to jest jakiś trochę pokombinowany, niby pisze że elektryczne szyby, ale z tyłu na korbkę, kierownica na 100% jest wymieniona, liczniki również.

No i jak koledzy piszą powyżej 75KM to trochę za mało. szukaj z silnikiem 1,6 16V -~110 KM, ale z drugiej strony do spokojnej jazdy, bez wygłupów, wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!