Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana kratki nawiewu w ScenicII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam rozwaloną kratkę nawiewu od strony pasażera, dodatkowo odłączyła się w środku plastikowa rura doprowadzająca do niej powietrze. Zakupiłem już sprawną kratkę i proszę o info czy ktoś się już z tym bawił <ok> Wydaje mi się że trzeba będzie zdemontować schowek. Nie wiem czy mam się za to zabierać sam czy zlecić jakiemuś magikowi - czego wolał bym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jeśli chodzi o rurę dolotową, to musisz zdemontować schowek, ok 30 min. Co do samego nawiewu, to wystarczy delikatnie podważyć czymś płaskim, (wąska szpachelka, szeroki śrubokręt, lub coś podobnego) i delikatnie odciągnąć. Dasz rade sam to zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak jak pisał kolega witboy musiałem zdemontowac schowek bo rurka dolotwa spadła i nie dało rady inaczej. Czas wymiany w moim przypadku to ok 1 godz. gdyż działałem na czuja ale teraz poszło by mi pewnie o połowę szybciej.

Widok kabiny po wymontowaniu schowka wygląda trochę strasznie Rys.5 ale w praktyce nie jest tak źle. Warto przy okazji zaopatrzyć się w śrubokręt z końcówką torx.

Dla zainteresowanych zamieszczam krótki opis i parę fotek, mogą okazać się pomocne.

 

1.zdejmujemy boczek, podważamy go - jest na zatrzaski, odpinamy wyłącznik poduszki powietrznej

2.odkręcamy śrubę z prawej strony rys.1

 

3.odkręcamy 3 śruby z górnej części schowka (tam gdzie światełko) rys.2

4.odrkęcamy 2 śrubki w dolnej części schowka - ta z prawej strony znajduje się przy dolnej krawędzi klapki schowka (widoczna przy otwartej klapce oczywiście), ta z lewej jest przysłonięta prostokąrną zaślepką (fotka już po wyjęciu schowka).

 

5.Żeby było trudniej jest jeszcze jedna śrubka uktyta pod środkowym panelem (tam gdzie radio i pokrętła od klimy Rys.4 ). Musimy więc zdemontować osłonę lewarka skrzyni biegów. Jest to na szczęście dosyć proste bo wystarczy podważyć i wyjąć z zatrzasków górną część osłony a dolną po odkręceniu 2 śrub.

 

6.Odkręcamy 2 śruby dolnej osłony biegów Rys.3 - na czerwono. Wcześniej trzeba odłączyć kostkę od świateł awaryjnych bo nie będzie dostępu do śrub.

7.Żółtym kolorem oznaczyłem miejsca gdzie znajdują się 2 śruby mocujące konsolę (po zdjęciu osłony biegów będą widoczne). Po ich odkręceniu demontujemy konsolę dalej trzyma się tylko na zatrzaskach.

 

8.Teraz odkręcamy ostatnią feralną śrubkę Rys.4 i wyciągamy schowek. Reszta to zabawa z rurkami nawiewu. skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności.

post-5452-1238362951_thumb.jpg

post-1-1238362951_thumb.jpg

post-1-1238362952_thumb.jpg

post-1-1238362953_thumb.jpg

post-1-1238362954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli ten element jest zaraz za kierownicami na wylotach, to musisz zdjąć cały panel. A ten zdemontujesz podnosząc pokrywę pod lewarkiem biegów, wydłubując radio i odkręcając 2 torxy pod radiem i jeden od tyłu pod lewarkiem, jeśli panel jest dociśnięty podstawą lewarka.. Reszta jest na zatrzaskach.

Samej kratki nie wyjmiesz, bo od tyłu ma porozgrzewane zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 9.12.2008 o 17:02, Marcinescu napisał:

Witam,

mam rozwaloną kratkę nawiewu od strony pasażera, dodatkowo odłączyła się w środku plastikowa rura doprowadzająca do niej powietrze. Zakupiłem już sprawną kratkę i proszę o info czy ktoś się już z tym bawił <ok> Wydaje mi się że trzeba będzie zdemontować schowek. Nie wiem czy mam się za to zabierać sam czy zlecić jakiemuś magikowi - czego wolał bym uniknąć.

Mi tez sie odlaczyla na srodku ta rura od strony pasazera I udalo mi sie ja zalozyc reka. Wcisnalem prawa reke za schowkiem wzdluz plyty grodziowej I udalo mi sie ja zalozyc. Przyznam ze mam dosyc dluga reke I musialem sie troche powyginac weszla prawie cala ale udalo mi sie ja zalozyc. Ta rura po wyczuciu przyznaje ze ma dosc mala zakladke I moze sie zdarzyc sytuacja ze po jezdzie na dziurawych drogach z powtrotem moze spasc

lapka2.gif
Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki
P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!