Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinia o silnikach 1,9 DTi


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaki byłby wynik gdyby ten Leoś miał 90 konne TDi.

Sory za OT ale tez byś przegrał bo moment obrotowy jest taki sam :mrgreen:

Diesel kopci ,diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi !!! <ok>:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970, życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem. <ok>

 

Co z tego, że moment obrotowy jest taki sam, skoro moc jest mniejsza, jak wiemy moc = moment x obroty, czyli "moc" zawiera w sobie także moment obrotowy.

A więc maksymalny moment w 90 konnej wersji musi być osiągany w mniejszym zakresie obrotów czyli osiągi tego silnika będą gorsze. :mrgreen:

 

A wracając do Renault. Mam przed sobą katalog Megane z 1996r i natknąłem się na ciekawą rzecz.

Megane z silnikiem 1.6 (90km, 137nm) przyspiesza do setki w 11,5s i osiąga prędkośc maksymalną 184km/h, natomiast Meganka z silnikiem 1.9 TD (95km, 176nm) 100km/h osiąga w czasie 12,3s a maksymalnie pojedzie 180km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który lepszy benzyna czy diesel.... odwieczna walka

 

dTi moim zdaniem to świetny silnik spalanie 5 litrów na trasie to nic wielkiego, a podobno tylko TDI są oszczędne. W zeszłe wakacje udało się na pełbym baku przejechać ok 1100 km, gdzie średnia prędkość wg navigacji oscylowała w granicy 90 km/h (trasa Gdynia-Zakopane).

 

Chodź faktycznie mogło by byc ciszej...

 

a nie raz golf III tdi został na światłach z tyłu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do TDI to powiem to co kolega który posiada Leona z roku 2002. Wrócił właśnie z Chorwacji - auto spaliło mi 4.5 l/100. W zeszłym roku tak samo. Problem nie w spalaniu ale w sposobie jazdy. Kolega z tego co sam sie przekonałem (jadąc na 2 auta na wycieczki) preferuje styl jazdy do 100 km/h, więc nie ma co się dziwić.

Inny kolega który ma Audi 80 też 1.9 TDI po mieście pali mu 5.5 l/100.

Każdy diesel tyle weźmie ale nie czarujmy się albo jedziemy 90 km/h ale jedziemy 100 km dalej albo 140 km/h i jedziemy w efekcie krócej. Nie da się zjeść cukierka i mieć cukierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłe wakacje udało się na pełbym baku przejechać ok 1100 km, gdzie średnia prędkość wg navigacji oscylowała w granicy 90 km/h (trasa Gdynia-Zakopane).

 

Nie wiem kolego jaką trasą jechałeś, ale tak samo AutoMapa jak maps.google pokazuje około 750 km na tej trasie, to ja nie wiem jak Ty dodatkowo jeszcze 400 km na tej trasie zrobiłeś <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, kataryniarz, te 400km to dodatwowo.... a pozatym jak ktoś wyjeżdża o 5 rano w niedziele gdzie nie ma ruchu i jedzie cały czas 100- 120km/k, a autostradą to tylko A1. I wieszcie mi da się <ok> chodź sam byłem zdziwony taka prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki troche OT nie popadajmy w skrajności... większość trasy to tereny nie zabudowane, a w Łodzi czy też Częstochowie na większości ulic ograniczenie jest do 70. Toruń ma obwodnice, a przez mniejesze miejscowości jest ograniczenie ale coraz częsciej do 70. Uspokoje cię wypadku żadnego nie miałem, nikogo nie rozjechałem i jeszcze mnie wyprzedzali <ok>

 

ale wróćmy do tematu silników dTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykręcić średnią 90km/h trzeba nieźle cisnąć, a w dodatku przy tak rewelacyjnym spalaniu +/- 5l.I to są Panowie właśnie te opowieści o rewelacyjnych dieslach ich osiągach i spalaniu.Zaproponowałem w jednym z ostatnich moich postów, aby ktoś nakręcił krótki filmik z pełnym stanem wyświetlacza i jego pomiarami i wystawił np.na YouTube lub innym portalu chętnie popatrzę.Ja niebawem zrobię coś takiego w kilku autkach i wystawię

Ciekawe czy ktoś to zrobi ?A co do średniej prędkości to ja jechałem z Wrocka do Bratyslavy i z powrotem gdzie 70% to autostrada i miałem średnią 84km/h.Teraz jestem na wakacjach z rodzinką przejechałem już prawie 1300km, około 30% przejechanej trasy to autostrada reszta to zwykłe drogi, w aucie jest 5 osób, 3 rowery na haku na dachu box narciarski i extra pasażer kot :evil: Jeżdżę normalnie (autostadka 130 inne drogi 90-110) i średnią mam w tej chwili 55,4km/h. Teraz sobie wyobraźcie z jakimi prędkościami trzeba jechać po naszych wspaniałych drogach, aby wykręcić średnią 90km/h :shock:

post-16747-1248682630_thumb.jpg

post-1-1248682630_thumb.jpg

post-1-1248682631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazał bym wam spalanie w sceniku ale nie mam komutera który pokazyje mi spalanie, ale załącze zdjęcie z nawigacji. Trasa Gdynia-Szczecin kilkukrotnie, i jeszcze kilka innych wyjazdów. oczywiście to moje 90 to średnia prędkość ruchu :-P

post-1697-1248683325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie kolego to zdjęcie tej średniej prędkości 90km/h? Zgadzam się dokładnie z tym co kolega witman pisze. Żeby wykręcić średnią prędkość 90km/h to trzeba by było jeździć z astronomicznymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy, bo:

- zgadzamy się z tym ze komputer kłamie (zaniża/zawyża) spalanie to po co przytaczać fotki ? Piszemy o spalaniu realnym, tankujesz na full jedziesz tankujesz na full i liczysz spalanie

- nie piszemy o sredniej prędkości podawanej przez komputer ale o prędkości przy której nominalnie się jedzie czyli staram się utrzymywać i przekraczać prędkości 90km/h - oczywisty sposób średnia prędkość wyliczona przez komputer będzie oscylowała w granicach 60 km/h albo i mniej. To o niczym nie świadczy - komputer zostawmy komputerowi bo w dwóch różnych autach komputer inaczej zmierzy, są dowody na forum na to że jednym zaniża drugim zawyża i już mamy odchył ze zamiast 6.5 jest poniżej 6 albo też powyżej 6.

 

Ja pisząc o trasie jaką pokonałem do Nysy (powyżej 200km w jedną strone) to jechałem mniej niż 2 godziny z tego co pamiętam 1 godz. 50min. - z tego wynika że powinienem jechać około 100 km/h średnio a komputer pokazał zupełnie co innego (pamiętam bo porównywałem te wielkości). Realnie wiem w jakimi prędkościami jechałem (120-150) i dochodząca nawet do 180 km/h.

Komputer to jest tylko poglądowa informacja - dla mnie ważne jest ile max chce jechać oraz ile realnie wleję do baku.

A dlaczego nikt nie wspomina o parametrze który podaje ile litrów paliwa zużył silnik ? Jest taki parametr w komputerze ile paliwa zostało zużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!