Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinia o silnikach 1,9 DTi


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nikt nie wspomina o parametrze który podaje ile litrów paliwa zużył silnik ? Jest taki parametr w komputerze ile paliwa zostało zużyte.

Jest to przeliczane za pomocą odpowiedniego algorytmu zapisanego do ECU, a on na podstawie ilości zasysanego powietrza przez silnik i ilości przebytej drogi,prędkości wylicza średnią i chwilową spalania i ilość spalonego paliwa w stosunku do przebytych kilometrów.Na dodatek ECU bierze pod uwagę dużo innych parametrów jak temp.zasysanego powietrza,ciśnienia atmosferycznego i wiele innych parametrów, nie wie tylko o jakości naszego paliwa i wilgotności zasysanego powietrza co jest bardzo ważne i właśnie z tąd biorą się błędy pomiaru spalania, które są zawsze zaniżone ! Nie rozwijam dalej tego tematu bo i tak zjechaliśmy mocno na pobocze i zaraz oberwiemy <boks> <ok> , a kolega Delongi nie dowie się co kupić dti, dci czy 2,0 16V Pb/LPG i wkońcu kupi VW ;-)

 

Ps.Kiedyś zatankowałem, skasowałem pomiary i wjechałem w korek w którym powoli pełzłem przez 20min, zajrzałem na display i szok :shock: spalanie 30,3l/100 przy średniej V= 3km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witman, niedowiarku ;-) Często jestem we Wrocku.Jak chcesz to Ci pokażę mojego kompa.Od jakiś 20tkm nie zerowany.Średnia 6.3l przy średniej coś około 70km/h.Zaznaczam,że jeżdżę tygodniowo ponad 1000 km,z tego ok 70% autostrady.

LagunaII <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dyskusja jak zwykle zbacza z tematu głównego. Przytaczacie wskazania mniej lub bardziej wiarygodne z komputerów i to jeszcze w autach o innych silnikach jak podane w temacie. Tu przypominam pierwszego posta:

 

Chcę kupić Scenika 1,9 dTi, 99r. Co sądzicie na temat tej jednostki.

Czy lepiej się rozejrzeć za 2.0 benz + lpg

 

Mile widziane wypowiedzi osób posiadających takie silniki jak w temacie. To że ktoś coś słyszał, widział w cudzym aucie, a na dodatek innej marki z inną skrzynią inną masą i innym stylem jazdy nie zawsze jest adekwatne by na tej podstawie wyciągać wnioski.

Do czasu ochłonięcia zwaśnionych stron temat zamykam. (ostrzegałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!