Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierownomiernie dzialajace kierunki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich <ok> Wybaczcie ze odgrzewam kotleta ale mam jeszcze inny problem niż wy. Otóż stałem się właścicielem meganki w której kierunkowskazy zasuwają 2-3 razy szybciej niż w innych autach. Na początku nie zwróciłem na to uwagi ale teraz mnie to martwi. Oba kierunkowskazy czy to lewe czy prawe zasuwają jak dzikie. Gdy włączę awaryjne to też tak zasuwają jak kierunki. Nie mam przepalonych żarówek bo wszystkie ładnie mrugają. Tzn mam wrażenie że tylni prawy jest odrobinkę jaśniejszy od lewego. Druga sprawa że auto było napewno bite i żaróweczki może mieć inne ale o co tu chodzi. Zwykle problem dotyczy jednego kierunku... Nadmienię że lustra el. są ale też odmawiają współpracy. Bezpiecznik sprawdziłem od kierunków a po wyjęciu żarówki z kierunkowskazu tempo cykania się nie zmienia ;( pomocy!!

 

Nikt nie ma pomysłu co się mogło popsuć ?? Czy jest możliwość że to np włącznik awaryjnych albo przerywacz sie popsuł i daje taki efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki sprawdziłem są takie jak powinny tzn 21W z tyłu i z przodu, przy nadkolu jest po 5W. Gdy zamieniłem prawą od kierunkowskazu z lewą to nadal w lewej lampie tylnej było słabsze światło niż z prawej (klosze oba są tak samo czyste :mrgreen:) hmm dziwi mnie, że obie zasówaja szybciej niż powinny. Wygląda to tak jak gdyby z obu ston sie przepaliły żarówki ale tak nie jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiem miernikiem? I co? I powiedzcie jeszcze czy ten obwod caly idzie np. od przedniej lampy pozniej do nadkola i na tył czy jak idzie ta wiazka do kierunkow? Czy to są osobne kable na tył i przod? Musze to jak najszybciej naprawic bo trabia na mnie na miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak:

1. awaryjne - działaja normalnie przy wł i wył silniku

2. prawy kierunek - działaja normalnie przy wł i wył silniku

3. lewy kierunek - działa przy wł i wył silniku 2 razy szybciej niz powinien dodatkowo nie działa kiereunek w tylnej lampie. Przekładałem żarówki i są dobre w tyle

 

Mase wyczysciłem, kostki tez sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocker999 moim zdaniem na 99% styk od tej tylnej lampy masz mocno zaśniedziały i nie łączy. Jeśli masz to użyj preparatu do czyszczenia styków kontakt. To na pewno to. Może ci się wydawać że już to robiłeś ale uwierz mi że jeżeli kierunek ci nie świeci to zawsze bedzie cykać 2 razy szybciej. Przeczyść kilka razy wtyk od żarówki i ewentualnie wtyczkę a dodatkowo potraktuj je papierem ściernym.

aha od wtyczki odchodzi taki kabel i jest to masa. Jest przykręcony pod lampą od strony bagażnika śrubą do blachy. Tam też możesz przeczyścić.

A ja mam pytanko gdzie jeszcze można "poprawić mase" :mrgreen: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

ja tez mam problem z awaryjnymi :cry: nie dziłaja mi awaryjne gdy chce właczyć bezpieczniki i żarówki są dobre bo sprawdzałam!!

a gdy wlanczam prawy kierunkowskaz swieci mi sie kontrolka awaryjnych o co chodzi??

czy to może przełącznik??

jak tak to gdzie go znajde zeby go wymienić??

mam renault megane coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Scenica 2004r i mam problem z kierunkowskazem prawym, tzn nie dziala cala prawa strona, lewa dziala bez zarzutu. Mechanik polecil mi kupic caly przelacznik do światel, ale i to nie pomoglo. Prosze o pomoc. Z góry dzieki.

PS. czasami dziala kierunkowskaz prawy ale to na kilka dni i znowu nie ma, wiec mysle ze to jakis problem z elektroniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od pewnego czasu mam problemy z moją megane coupe 96r. Przeczytałem uważnie wątek, próbowałem stosować wasze rady i nic:( Problem wygląda następująco:

Lewy kierunek zazwyczaj rano działa ok ale po paru minutach jazdy zaczyna albo włączać się z kilku sekundowym opóźnieniem albo działa normalnie do momentu wciśnięcia hamulca. Po jego puszczeniu znowu działa normalnie. Poza tym lewy kierunek świeci zauważalnie słabiej od prawego, zarówno przy zmianie kierunków jak i na awaryjnych. Dodatkowo razem z lewym kierunkiem delikatnie zaświeca się światło stopu. Potraktowałem wszystkie styki płynem do czyszczenia styków i papierem ściernym, kable też są ok (przynajmniej te widoczne w bagażniku). Czyściłem też masę (dwa kabelki przykręcone do blachy w bagażniku) i po prostu już nie wiem co robić. Może ktoś z Was miał podobną sytuacje lub zna jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!