Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki ma być poziom płynu chłodniczego?


arniton

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez w swojej miałem jakieś zawirowania z płynem, raz całkowicie był pod przedziałką "mini" innym razem był w połowie,jednak wszytko samo wróciło do normy po tym jak dolałem do "maks" i tak juz zostało a jak u Ciebie z wskaźnikiem temperatury na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak że zlokalizowałem drobny wyciek na chłodnicy i dlatego powoli ubywało mi płynu, zdecydowałem się na uszczelniacz, wlałem go wczoraj dolałem dzisiaj płynu i od dziś się to zaczeło wcześniej różnica była 2 cm pomiędzy zimnym a ciepłym a teraz 5cm. Już nie mam siły jak jedno chciałem zrobić, to zjeb... się znów co innego :mrgreen:

aha wskaźnik temperatury mam zawsze w poziomie na połowie skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś też miałem niewielki wyciek płynu, dosypałem tego proszku uszczelniającego i całkiem się cyrk zrobił. Wyczyściłem cały układ i znalazłem że ten proszek zrobił korek na chłodnicy. Po wymianie płynu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę porównajcie sobie rozszerzalności cieplne cieczy i gazów, jest między nimi zasadnicze różnice. Rozszerzalność cieczy w stosunku do gazów jest można powiedzieć pomijalna. Jeżdżenie poziomu w zbiorniku wyrównawczym przy silniku zimnym i gorącym jest spowodowane obecnością pęcherzy gazu (powietrza) w układzie chłodzącym. Im większy pęcherz gazu tym większe wahania poziomu. Gdyby w układzie chłodzenia nie było ani jednego pęcherza gazu, to przy tej objętości płynu jaka jest w układzie wahania poziomu w zbiorniku nie byłyby większe niż 1mm. Oczywiście skutki rozszerzalności cieczy gdyby nie miała przestrzeni na zwiększenie objętości radykalnie większe niż przy gazach, ciecze są nieściśliwe w przeciwieństwie do gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, nie no ja o tym wiem ha ha ha, :mrgreen: i nie o to pytałem więc tak na chłopski rozum, ciecz wraz ze wzrostem temperatury wytwarza więcej gazu-czytaj-powietrza i co za tym idzie rośnie też poziom takowej cieczy w układzie :) Czy tak? Poprawcie mnie jeśli się mylę :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!