Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z oryginalnym radiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej Megi jest oryginalne radio Phillips ze sterowaniem przy kierownicy. Jak kupiłem auto raz odłączyłem klemę ale udało mi się je spowrotem zakodować. Kod mam. Później zmieniłem radio na inne. Teraz podłączyłem znów oryginalne radio gdyż chcę auto sprzedać. I tak cyferki kodu zmienia się pokrętłem od zmiany stacji radiowych, ale mam z tym problem. Bardzo źle przeskakują i ciężko trafić na żądaną. A gdy już na nią trafię, jak przejść do kolejnej pozycji? Czyli o jeden w prawo? Żeby zmieniać następną cyferkę. Pomóżcie bo nie mogę go rozkodować i jeżdżę bez radia! Tragedia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie działa. A to pewnie dlatego że ja mam Megi I. Starsza generacja. Poza tym na radiu guziki są do 6. U mnie pierwsza cyfra kodu to 7. Już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie działa. A to pewnie dlatego że ja mam Megi I. Starsza generacja. Poza tym na radiu guziki są do 6. U mnie pierwsza cyfra kodu to 7. Już jest problem.

 

nie chodzi o konkretne cyfry tylko:

przcycisk z cyfra "1" zmienia pierwsza cyfre kodu czyli jak nacisniesz raz, to jest 1, nacisniesz drugi raz masz2, nacisniesz trzeci raz masz 3, tak od 1 do 0,

potem klawisz z 2 zmienia druga cyfre itd. do klawisza 4 bo kod jest czterocyfrowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, w MI mozna to zrobic tylko za pomoca pilota. Zmiana pozycji jest regulacja glosnosci albo przyciskami na gorze pilota. Z tym, ze nie pamietam czy nie trzeba bylo ich przez chwile przytrzymac. Ja swoje oryginalne radio odstawilem do szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym w serwisie. Kod da się wybrać tym pokrętłem ale potwierdzenie (guzik na dole) który powinno się dłużej przytrzymać nie działa. Czyli nie chce przejść w prawo o jedno miejsce. W serwisie powiedzieli że to radio. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal rozebrac pilota przy kierownicy, i sprawdzil przycisk. Stawialbym na uszkodzenie pilota, a nie radia. Chyba, ze wsadzili Twoje radio do innej meganki i wowczas dolny przycisk nie dzialal i stad diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota rozebrałem. I od tego guzika którym się przechodzi w prawo idą ścieżki. Zwierałem na krótko i nic! Tak więc chyba to nie pilot chociaż... narazie dałem radio do kumpla i powiedział że sprawdzi co jest grane i że jak mu się uda to zrobi tak że radio będzie bez kodu. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Jestem tu pierwszy raz, mam kilka pytan szwagier kupił renault megane 1,6 z 1997r. i ma problem z odkodowaniem radia, czym moze mi ktos napisac krok po kroku jak odkodowac radio orginalne philips,

Nastepnym pytaniem jest czy jesli klocki sa starte to zapala sie kontrolka abs.??

Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy468, witamy! Wiem, ze jestes nowy ale to nie zwalnia Cie z wczejsniejszego przeczytania istniejacych tematow. Bo odpowiedzi, na Twoje pytania juz padaly. Poza tym, dostepne sa instrukcje do samochodow w wersji elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!