Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gaśnie na lpg gdy włącze klimatyzacje


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Muj senic gaśnie gdy jade na LPG i załącze klimatyzacje dzieje się to czasem odrazu a czasem po kilku-kilkudziesięciu minutach, dodam że jadąc na benzynie jest wszystko ok.

Byłem w serwisie lpg gdzie mi zakładali sekwencje, pojeżdziłem troche z laptopem podłączonym do samochodu[lpg] po mieście i problem jak był tak jest.

Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak go naprawić.

Dodam że dzieje się to przeważnie na biegu jałowym bądz też przy dojeżdzaniu do świateł czy też ruszaniu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu chłodzącego w chłodnicy- w zbiorniczku jest tyle co trzeba, odnośnie zapowietrzenia układu, jak to się sprawdza i odpowietrza. [jakiś czas temu na stacji wymienił mi serwis [ LPG] trójnik z plastikowego na metalowy bo mi przepuszczał płyn chłodniczy który sami zamontowali i jest ok jeśli chodzi o wyciek cieczy] to tyle co mogę powiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest za nisko wyregulowany skład mieszanki i dawka gazu- podjechać do gazownika niech ci go lekko podniesie, no i zapewne temperatura przełączenia jest ustawiona za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalaczajaca sie klimatyzacja zabiera troche mocy ale nie sadze zeby to mialo wplyw na to zeby silnik gasl. czy przed wymiana trojnika wszystko bylo ok?? bo jezeli tak to nadal sadze ze uklad chlodzenia jest zapowietrzony albo ma jakas nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariox, ja mam ustawioną na 20 stopni co przy ostatnich dużych mrozach było powodem trzęsawki silnika, więc podniosłem sobie do 25 stopni i już było ok.

bob1, gdyby miał usterkę układu chłodzenia to parownik byłby oszroniony a kolega nie napisał o takim spostrzeżeniu.

Gazowniki często ustawiają niską temperaturę przełączenia celem zaoszczędzenia setki benzyny u klienta.

w lecie jest to jak najbardziej wskazane bo silnik szybko dochodzi do temperatury ale zimą niestety zbyt szybkie przełączenie i do tego zbyt niska dawka zimne powietrze powoduje brak odpowiedniej mieszanki w komorze spalania.

Do tego przypomnę że przy załączeniu klimatyzacji ECU powinno samoczynnie podnieść obroty silnika, aby uniknąć zbyt dużego obciążenia na biegu jałowym, a przy tym zadławienia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośmie wymiany trójnika to powiem także dokładnie nie pamiętam czy gasł a nawet powiem więcej instalację zamontowałem na początku lipca 2007r odrazu objawiło sie falowanie obrotów i gaśnięcie na gazie i benzynie, po przeczyszczeniu i usawieniu silniczka krokowego i przepustnicy wszystko było w 100% ok nawet klime włączałem i było ok. Trójnik wymieniłem wczesna wiosną a na klimatyzacji zaczołem jeżdzić okło czerwca 08r

Zaraz pojechałem do tego elektryka co mi robił silniczek krokowy i przepustnicę lecz gdy jadąc, samochód na benzynie zachowywał sie ok i nadal do dnia dzisiejszego przy włączonej klimie jedzi i nie gaśnie to wtedy zdarzyło sie kilka razy ze zgasł na LPG i nadal gaśnie tak jak pisze nie gaśnie od razu raz przejade kilka minut innym razen kilkadziesiąt min.Przeważnie dzieje sie to przy ruszani na światłach czy na skrzżowaniu. Sprawdził bym te zapowietrzenie lecz proszę o instrukcje jak to się robi bądz link do tego tematu.

 

Temperature przełączenia ma ustawioną na 25 stopni, przy właczeniu klimayzacji obroty sa troche wyżej lecz po jakimś czasie spadaja i jadąc biegu jałowym[luzie] gdy spadaja np. z trzech tysięcy to spadaja bardzo nisko i czasem i wtedy silnik gaśnie.

Mój parownik jest umieszczony prawie przy samej ziemi zaraz za chalogenem po tej stronie co kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!