Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic, nagminne przepalanie żarówek


Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec ma scenica '07r. w ciągu roku spaliło mu się 6 żarówek (4 postojowe i 2 mijania), wszystkie to żarówki przednie. W serwisie mówią, że jest to standardowa wada sceniców, ale coś mi się w to nie chce wierzyć, samochód ma przebieg trochę ponad 30 tysięcy. Proszę o podpowiedź co może być przyczyną tak częstego palenia sie tych żarówek. Z góry THX

 

Poprawiłem temat, by był zgodny z postanowieniami regulaminu. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chyba trochę przesadzili z tym przepalaniem akurat w Sceniku - też mam Scenica i żarówki zmieniam (przepalone) jak w każdym innym samochodzie.

Popatrz na kostki może tam iskrzy a żarówki tego nie lubią, zobacz bezpieczniki - też nimi poruszaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 1,5 roku przepaliła się 1 żarówka od postojówek i 1 mijania.Z tym,że jak wymieniałem przepaloną mijania.przy okazji wymieniłem wszystkie,żeby tam nie grzebać co chwilę,bo dostęp jest utrudniony. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też o tym słyszałem a co gorsze serwisant w lubelskim Nazaruku również potwierdził, że Scenic do zabójca żarówek.Ja w swoim już dwa razy wymieniałem H7 i jedną od kierunkowskazu ( w ciągu rok). Mój sąsiad, który ma 1,5 rócznego Scenica również wymieniał kilka żarówek ( w tym H7).

Coś musi być na rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodam, że jednak przy zakładaniu żarówek ma znaczenie czy uważamy, aby ich nie dotykać gołą ręką i w ogołe o nic, bo one wtedy wcześniej padną, strasznie nie lubię czegokowliek na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobnie. Autko ma 19 miesiąc, 24 tys przebiegu. Jesienią zaczęły przepalać się żarówki od postojówek do dziś wymieniłem już trzy sztuki. Jakaś porażka.

Może jest to zwiazane z przewodami??

Dodam, że światła mam zawsze właczone (automat), nie operuję prełącznikiem zepolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic IIphII z 2006r. Po ok. 20000km przepaliła mi się jedna pozycja, wymieniłem i potem przez prawie rok był spokój. Zaczęła się inna zabawa, przestała mi świecić prawa pozycja, po poprawieniu (żarówka OK) przestała działać lewa mijania. Po kilku dniach samoistnie zaczłęa znowu działać (byłem na urlopie, mało jeździłem to sobie odpuściłem). Po miesiącu poległy obie pozycje, jak dotknąłem prawej znowu zdechła lewa mijania. Wtedy już pojechałem do serwisu. Wymienili mi wszystkie żarówki i poprawili (cokolwiek to znaczy) wiązkę/wiązki przednich świateł. Od tego czasu (7 miesięcy i 15000km) nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!