Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie LED


YeloNek

Rekomendowane odpowiedzi

Kambol Wg. schematu zasilanie lampki jest w kostce R301. Powinna być łatwo dostępna. Piny to 3-czerwony, 2-biały, 10-czarny

beztytsis.jpg

Jest też bezpośrednio w skrzynce bezpieczników. Zącze PP2, piny 2-"wyjście lampek sufitowych" i 12-"wyjście zasilania czasowego lampki sufitowej i bagażnika"

beztytbrb.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne listwy tylko w kolorze ciepłym białym...zależy kto jakiego oswietlenia potrzebuje, ja u siebie po 2 diody zakryłem bo jak dla mnie jedna w zupełności wystarcza i ładnie komponuje się z resztą oswietlenia :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie chcę jeszcze wymienić żarówki podświetlające elementy deski rozdzielczej na żarówki ledowe co sądzicie o tych żaróweczkach?

Kolor podświetleń w aucie jest na pomarańczowo ciekawe czy ten kolro jest uzależniony od barwy swiecenia żarówki czy od plastiku po którym światło się rozprasza, żebym nie zmienił koloru tymi ledami na biały

 

http://moto.allegro.pl/zarowka-led-samochodowa-w5w-t10-1-led-l0203-wawa-i2539051409.html

Edytowane przez FFooXX5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. schematu zasilanie lampki jest w kostce R301.

Dziękuję bardzo. Rozumiem zatem, że w ph2 dostęp do tej wtyczki jest od góry po zdjęciu "parapetu" deski, a nie od dołu jak w ph1.

 

Kolor podświetleń w aucie jest na pomarańczowo ciekawe czy ten kolro jest uzależniony od barwy świecenia żarówki czy od plastiku po którym światło się rozprasza

Barwę elementom deski (nawiew, pokrętła, włączniki) nadają pomarańczowe plastiki, ale dioda ma wyjściowo inną barwę niż żarówka i świeci bardziej punktowo, także w niektórych elementach może prześwitywać i dawać inny odcień (temat o podśw. nawiewów). Samo podświetlenie liczników jest na LED (wymiana opisana na forum). Jeżeli chcesz wymienić te maleńkie żaróweczki na LED tylko dla oszczędności energii, to chyba nie ma sensu...

W przyciskach szyby są inne żaróweczki - zdaje się, że mniejsze i z dłuższymi nóżkami (też opisane na forum). Najlepiej wymontować i wziąć ze sobą do dobrego elektronicznego.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

faktycznie te flexy co pokazałem wcześniej świeca dośc punktowo, ale znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/diody-led-t5-za-r5-1-2w-do-licznikow-kokpitu-dl-i2531720106.html typowe zamienniki standardowych R5 podobno nie świeca punktowo, żaróweczki wymianiem ponieważ większośc mi się już przepaliła, a te co palą sa już wyeksploatowane, świecą bardzo słabo. Do przycisków od szyb znalazłem też dobre zamienniki http://moto.allegro.pl/dioda-led-fi-5mm-czerwona-niebieska-biala-12v-dl-i2573961176.html i jestem w stanie sam to zrobić, myślę że te ledy ozywią trochę wnętrze mojej megii

 

Dodano: 10 wrz 2012 - 13:00

witam. Chcę zrobić podświetlenie nóg, mam identyczną sytuację jak kolega kalipawel, widze tylko niebieską kostkę i to wszystko, a nikt nie opisał co zrobić w tej sytuacji

 

udało mi się wyciągnąć tą skrzyneczkę z bezpiecznikami. Wiem że to będzie kostka PP2, mógł bym prosić o pomoc jak tam się wpiąć? mile widziany opis na moim rysunku :notacrook:

 

 

 

 

11.09.2012 Ogarnąłem oświetlenie nóg, a dokładnie jak się wpiąć, wszystko dzięki pomocy kumatych i obeznanych forumowiczów, którym serdecznie dziękuję, dla wzrokowców zamieszczam fotkę ;)

post-49684-0-61043600-1347377444_thumb.jpg

Edytowane przez FFooXX5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobić zdjęcia takie jak zrobić kolega na poprzedniej str?

 

Dodano: 10 wrz 2012 - 17:25

Musisz tę kostkę wypiąć z tej skrzynki potem ją otworzyć (odchylić plastik blokujący piny) jest zamknięta na zatrzaskach jak to odchylisz to po przeciwnej stronie masz rząd takich kwadracików z "ząbkami" pinów wystarczy odpowiedni nacisnąć i wyciągnąć pin który potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostkę potrafię wyciągnąć i ją ogarnąć, kwestia tylko gdzie mam się dokładnie wpiąć?:)plusem i minusem od led

 

Dodano: 10 wrz 2012 - 20:54

bardzo bym prosił o pomoc, chciał bym to jutro ogarnąć po pracy :D

Edytowane przez FFooXX5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja kostki w (moim) Megane I ph2:

 

pre_1347320010__20120910.jpg

 

W kostce są te same kable, które wychodzą ze złącza PP2 z UCH, jak pisał kolega:

Jest też bezpośrednio w skrzynce bezpieczników. Zącze PP2, piny 2-"wyjście lampek sufitowych" i 12-"wyjście zasilania czasowego lampki sufitowej i bagażnika"

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!