Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wielka prośba pomocy nie odpala SCENIC 1,9DC


Rekomendowane odpowiedzi

wielka prośba pomocy nie odpala SCENIC 1,9DCI 2006R A DZIEJE SIĘ TAK kilka dni temu dokładnie siedem postawiłem samochód do garażu blaszaka i po tygodniu chciałem odpalić i jechać do pracy a ty nagle szok pokazało mi się LOW BATERY .postanowiłem po południu odpalć na innym akumulatorku .a tu znósz szok pozazało sie LOW BATERY potem LOW OIL PRESSURE potem PARKING BREAK FAULT i SERVICE .Po kilku próbach odppalił i chodziła nawet na starym 2 letnim akumulatorku /podładowany/ myślałem że bedzie spoko a tu raz odpala raz nie pojawiają się te komunikaty po ponownym załączeniu pojawia się napis o wyłączeniu trakcji pojazdu ASR same szopki to że radio mi się zablokowalło lecz miałem kody przy pomocy waszego forum dałem rade.POMOCY co może być nic nie było w nim robione od kupna czyli od roku chodził super spalanie też spoko .co mogło się przydażyć paliwko tankuje na Orlenie i BP

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być akumulator. Jak ja swojego sprawdzalem przez zakupem w ASO to po podlaczeniu do kompa bledy byly dziwne np. (z głowy więc mniej wiecej) że problem z ręcznym, jakieś anomalia w module jakims tam - w sumie byly 4 bledy. Diagnosta powiedział że takie bledy wywala jak jest slaby aku. Faktycznie aku był slaby, padł po 2 dniach <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się trafia z akumulatorami, że podczas transportu auta z fabryki do miejsca docelowego, zostaje podmieniony na jakiś stary. Może też tak trafiłeś. Czasami bywa, że akumulator padnie choć całkiem młody jest. Bywa. Najlepiej gdybyś miał inny na podmianę na 100% sprawny i pewny. Trzeba też wykasować te błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniu30, przy takim wariowaniu wsażników na kokpicie zacząłbym jak sugeruja koledzy powyżej od sprawdzenia bateri i masy,wszystko wskazuje właśnie na to.Sprawdż sobie jeszcze tzw.głowną masę lączącą silnik z ramą,może jest gdzieś luz i czasami nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
wielka prośba pomocy nie odpala SCENIC 1,9DCI 2006R A DZIEJE SIĘ TAK kilka dni temu dokładnie siedem postawiłem samochód do garażu blaszaka i po tygodniu chciałem odpalić i jechać do pracy a ty nagle szok pokazało mi się LOW BATERY .postanowiłem po południu odpalć na innym akumulatorku .a tu znósz szok pozazało sie LOW BATERY potem LOW OIL PRESSURE potem PARKING BREAK FAULT i SERVICE .Po kilku próbach odppalił i chodziła nawet na starym 2 letnim akumulatorku /podładowany/ myślałem że bedzie spoko a tu raz odpala raz nie pojawiają się te komunikaty po ponownym załączeniu pojawia się napis o wyłączeniu trakcji pojazdu ASR same szopki to że radio mi się zablokowalło lecz miałem kody przy pomocy waszego forum dałem rade.POMOCY co może być nic nie było w nim robione od kupna czyli od roku chodził super spalanie też spoko .co mogło się przydażyć paliwko tankuje na Orlenie i BP

 

POMOCY

Witaj, jeszcze raz zwracam się o pomoc do Ciebie. Na pewno od tego czasu rozwiązałeś ten problem, napisz gdzie szukać i co było przyczyną Twoich komunikatów.

U mnie identyczne objawy tylko w 1,5 dCi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!