Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem maglownicę ponieważ coś wniej dokuczliwie stukało.Zamontowano mi

maglownicę po regeneracji i zaczą się proble!!!przy skęcie kierownicą w prawo do

oporu pojawiły się zgrzyty i stukanie po prawej stronie a nawet szarpanie kierownicą

podczas jazdy na wprost auto zachowuje się jak na bardzo silnym wietrze.Po m-cu

maglownica została w ramach gwarancji wymieniona a problem został.Zaznaczam

że wszystkie luzy zostały sprawdzone i wyeliminowane

Czekam na dobrą rodę co z tym fontem zrobić ?

POZDRAWIAM

MEGANE CLASIC ALIZE 1,6 8V clima 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, uważam, że powinni poprawić montaż lub zwrócić pieniądze-skoro jest gwarancja na usługę-można dochodzić swoich praw np. u rzecznika praw konsumenta lub w sądzie. Z drugiej strony może maglownica jest ok. a stuki i zgrzyty powoduje coś innego- stuki przy skręcie kierownicą może powodować zużyte łożysko Mc Phersona - niech to sprawdzą. Najlepiej chyba będzie skorzystać z usługi autoryzowanego serwisu Renault- oni na co dzień naprawiają meganki- więc nie powinni mieć problemu z diagnozą- a niepewne warsztaty omijać z daleka. Swoją drogą meganka w wersji alize to bogato wyposażona i fajna furka- szkoda jej serwisować w "prywatnym warsztacie u pana Józka", który na co dzień naprawia łady, zastawy, fiaty i polonezy.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem co rozumiesz przez określenie "gałki kierownicze". Drążki czy końcówki drążków? Przegubiki są w obu elementach i mogą powodować luzy. Przegub samego drążka jest pod gumowa osłoną na końcu maglownicy. Luz wyczujesz nawet przez ta osłonę, tylko ktoś musi siedzieć w aucie i machać kierownicą.

Jeśli to wszystko jest OK. to mozna jeszcze zmniejszyć luz zazębienia maglownicy. To juz jednak robi się z knału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strasznie tłucze na dolach zawieszenie z przodu. Mam nowe sprężyny i amory oraz gumy stabilizatora. W warsztacie mechaniec złapał za koło jak wóz byl na podnośniku poruszał i stwierdził ze maglownica jest juz porządnie wytłuczona i trzeba ja wymienić.

Widziałem ze urzywane maglownice mozna kupic za kilkaset zł, ale ciekawi mnie ile bedzie kosztowac wymiana, czy trzeba wyciagac silnik i skrzynie zeby sie do tego ustrojstwa dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wyciągać. Tylko maglownicę. Nieraz (czyt. często) wymienić trzeba też wąż ciśnieniowy. NIestety ukręca sie podczas próby odkręcenia od maglownicy, a razem ich sie nie da wyciągnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli maglownicę da rade wymontować i zamontować drugą bez wyciągania skrzyni i silnka? A tego węża też da radę wymienic bez demontażu silnika? I ile ten wąż może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy trzeba wyciagac silnik i skrzynie zeby sie do tego ustrojstwa dostac?
Nic nie trzeba wyciągać. Tylko maglownicę
Czyli maglownicę da rade wymontować i zamontować drugą bez wyciągania skrzyni i silnka?
czytaj ze zrozumieniem, bo tak to jak grochem o ścianę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie! Dzisiaj rozmawialem troche z kumplem ktory ma pojecie do samochodow. Gadalismy o maglownicy, pokazywal mi u siebie jaki ma na maglownicy luz...

 

Jak sprawdzic stan maglownicy? Po czym stwierdzic ze juz jest koniec albo ze jesczce pojezdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem od mechanika. Zmienilem koncowki drążków i gumowe oslony przekladni (te harmonijki). Stan maglownicy ocenili na nienajgorszy chociaz w prawej oslonie bylo troszke oleju. Ale na jablkach wszystko ok. Ten halas w lewym przednim kole rozpoznali mi jako pękniętą poduche, i chyba tak jest bo jak zmienialem amory pół roku temu to te poduchy mi zostawili bo byly jeszcze dobre.

 

Nawet sie nie dziwie, stan dróg w moim regionie naprawde przeraza. Ostatnio jezdzilem kilka razy na wies a tam droga to juz wogole nie droga i tak leci jedno za drugim motyla noga :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!